BTC : 81347 ₺ ETH : 1.819 ₺ XRP : 45.47 ₺ LTC : 7.663 ₺ USDT : 344 ₺ XLM : 0.2386 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriKurumsal Haber
  3. 2020 yılında kurumsallar Bitcoin’e yatırım yapacak – İşte sebebi

2020 yılında kurumsallar Bitcoin’e yatırım yapacak – İşte sebebi

2020 yılında kurumsallar Bitcoin’e yatırım yapacak – İşte sebebi
0

Kurumsallar Bitcoin’e yatırım yapacak, peki hangi gerekçelerle? Kripto piyasasının şaha kalkması için uzun zamandır beklenen kurumsallar 2020 yılında Bitcoin’ e neden yatırım yapacak?


Kurumsallar Bitcoin’e yatırım yapacak

2009 yılında Satoshi Nakamoto, önceki yıl yaşanan dünya çapındaki ekonomik krize bir tepki olarak, Bitcoin’i çıkarmıştı. Ekonomik krizler sırasında bankalar ve finans kurumları genellikle, kendileri ekonomik yıkım için gerekli şartları sağlayan kurumlar oluyorlar. Bu kurumların karşısına farklı bir seçenek olarak çıkan Bitcoin ve kripto para piyasası ilk 10 yılda inanılmaz yol aldı.

Kripto para piyasasının bankalardan ve diğer finans kurumlarından daha sağlam olduğunun farkında olan kurumsallar da, geçtiğimiz 2019 yılından bu yana adım adım bu piyasanın içine girmeye başladılar. Analistlere göre 2020 yılında kurumsallar kripto para piyasasına büyük bir dalış gerçekleştirecekler.

Bknz:Grayscale: Kurumsallar yüklü miktarda Bitcoin alımı yaptı

koinmedya_brave

2020 yılı kurumsalların Bitcoin’e yatırım yılı

Peter Johnson, Jump Capital adlı kripto dostu sermaye kuruluşunun başkanı, kısa süre önce kripto piyasası ve kurumsallar ile ilgili görüşlerini açıkladı. Johnson’a göre 2020 yılında Bitcoin ve diğer dijital varlıklar, kurumsalların yatırımlarının merkezinde olacak.

Johnson öncelikle, dünya çapında uzun vadede gerçekleşecek olan dönüşümlerin farkında olan, büyük çaplı yatırımcıların Bitcoin’e yatırım yapacağını çünkü makroekonomik ve jeopolitik ortamların değişeceğini söylüyor.

İşin ilginç yanı Johnson, geçtiğimiz aylarda sistemin çöktüğü iddiasını dile getiren, dünyanın en büyük hedge fonunun başkanlarından Ray Dalio’nun sözlerini aktarıyor. Dalio, insanlar arasında refah farkının arttığını ve kurumların hedeflerine ulaşmak için tonlarca para harcadığını söylüyor. Dalio’ya göre bu durum ilerde kullandığımız paranın çöp değerinde olacağını ve oluşacak ortamın alternatif varlıkların daha çok rağbet görmesine neden olacağını belirtiyor.

Johnson, Dalio’dan yaptığı göndermelerden sonra kendi görüşlerini açıklarken, geleneksel varlık yöneticilerinin kripto dünyasına girmeye hazırlandığını özellikle vurguluyor.

Kripto devi Binance’ın CEO’su, Changpeng “CZ” Zhao da aynı görüşte. Daha önce yaptığı konuşmalarda CZ 2020 yılının çok pozitif bir kripto piyasası sunacağını ve kurumsal oyuncuların piyasaya git gide daha fazla ilgi göstereceğini söylüyor.

Bknz:Bitcoin haberi: Kurumsallar yüzlerce milyon dolarlık BTC satın alıyor

Hareket başladı

2019 yılı kurumsallar açısından çok yüz güldürdü diyemeyeceğiz ancak Wall Street’den kripto para piyasasına doğru bir hareketin başladığını da görüyoruz.

Fidelity mesela,Wall Street’in dev finans kurumu, yönetimi altında 2 trilyon dolar gibi bir miktarı bulunduruyor. Firma 2018 yılında Bitcoin ile ilgili bir departman başlattı ve bu yıl da Bitcoin koruma ve yatırım hizmetlerini başlatıyor.

İlk uygulama pilot bir uygulama oldu. Firma seçilmiş bir kısım müşterilerine Bitcoin ile ilgili hizmetler sunmaya başladı. Bu hareket sadece bir kaç ay önce gerçekleşti.

Yaşanan bu gelişmeler, bize analistlerin de söylediği gibi, 2020 yılının kurumsalların piyasaya girmesi açısından çok olumlu gelişmelere sahne olacağı izlenimini veriyor. 2020 yılı anlaşılan pek çok açıdan olumlu gelişmelere sahne olacak, en önemlisi kurumsallar Bitcoin’e yatırım yapacak.

Bknz:Araştırma: Kurumsallar Bitcoin boğa koşusuna güç veriyor!

Kaynak

Etiketler: