BTC : 65760 ₺ ETH : 1645 ₺ XRP : 1.378 ₺ LTC : 319 ₺ USDT : 6.767 ₺ XLM : 0.5475 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin 2020’de Bitcoin yeni bir ATH yapar mı? Opsiyon piyasasının bir cevabı var

2020’de Bitcoin yeni bir ATH yapar mı? Opsiyon piyasasının bir cevabı var

2020’de Bitcoin yeni bir ATH yapar mı? Opsiyon piyasasının bir cevabı var
0
huobi_koinmedya

2020’de Bitcoin yeni bir ATH yapar mı? Opsiyon piyasası burada çok düşük bir ihtimal olduğuna işaret ediyor. Yani Aralık ayına kadar yeni bir fiyat rekoru görme şansımız olmayabilir.


2020’de Bitcoin yeni bir ATH yapar mı?

Bitcoin, şu an 6,450 dolar civarında işlem görüyor. Yani, Aralık 2017’de kaydettiği 20,000 dolarlık tüm zamanların en yüksek değerinden (ATH) yüzde 200 geride. Opsiyon piyasasına göre, BTC fiyatının 2020’de ATH’yi geçme olasılığı sadece yüzde 4. Kripto türevleri analiz firması Skew’un verileri bunu gösteriyor.

Hatta daha fazlası var. BTC fiyatının Aralık ayı sonuna kadar yeniden beş haneli değerlere dönme ihtimali de düşük. Opsiyon piyasası seviyeleri buna işaret ediyor.

Bitcoin 2020’de yeni bir ATH yapar mı? Opsiyon piyasası burada çok düşük bir ihtimal olduğuna işaret ediyor. Yani Aralık ayına kadar yeni bir fiyat rekoru görme şansımız olmayabilir.

koinmedya_brave

2020’de Bitcoin yeni bir ATH yapar mı? – Kaynak: skew

Bitcoin’in içinde bulunduğumuz yılı 10,000 dolar seviyesinin üzerinde kapatma ihtimali yüzde 16 olarak görünüyor. Ayrıca yıl bitmeden BTC fiyatının geçen senenin 13,880 dolardaki Haziran zirvesini görmesi ihtimali ise yüzde 8-10 arasında.

Buradaki ihtimaller Black-Scholes formülünün yardımı ile hesaplanıyor. Ayrıca burada birden fazla ölçüm ve veri temel alınıyor.

İlgili – Lightning Labs Bitcoin işlemlerinde çığır açacak yenilik

koinmedya_brave

Boğa beklentiler

Bu aralar hem kripto para hem de finansal piyasalar corona virüs pandemisinin yol açtığı zor durumla mücadele ediyor. Merkez bankaları ve hükümetler de duruma kurtarma adına finansal destek paketleri hazırlıyor. Birçok analist ise bu paketlerin Bitcoin için de iyi olacağına inanıyor.

Digital Assets Data CEO’su Mike Alfred, şunları söylüyor: “Makro fon, sisteme girmesi planlanan trilyon dolarlık likidite ile oldukça boğa bir görünüme sahip. Kripto para da (BTC) tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru koşabilir.”

JPMorgan’ın açıklamasına göre, 22 ülke tarafından son iki hafta içinde ilan edilen mali teşvik miktarı, küresel gayri safi yurtiçi hasılanın (GSYİH) yüzde 75’ine eşdeğer. Bu arada Yeni Zelanda’dan Kanada’ya birçok merkez bankası faiz oranlarını sıfıra indirdiğini açıkladı. ABD Federal Rezervi ise geçtiğimiz Pazartesi açık uçlu bir varlık alım programını duyurdu.

İlgili – Bitcoin 1000 dolara düşerse BTC madenciliği hala devam edebilir mi?

Bu arada kripto para piyasası da hala hisse senetlerine bağlı hareket ediyor ve buradan kopmakta güçlük yaşıyor. Bu durumun üçüncü çeyreğin başına kadar böyle kalması bekleniyor.

Kaynak

Etiketler: