pawnhub_koinmedya
Anasayfa Kripto para Haber Kripto paraların yaygınlaşması kaçınılmaz çünkü internet her yerde

Kripto paraların yaygınlaşması kaçınılmaz çünkü internet her yerde

Kripto paraların yaygınlaşması kaçınılmaz çünkü internet her yerde
0
koinmedya_googlenews

İnternet ve kripto paralar eş anlı yaygınlaşıyor. İnternet sayesinde kripto paraların yaygınlaşması kaçınılmaz.


Kripto paraların yaygınlaşması kaçınılmaz

RealNetworks’u pek kimse tanımaz ama Youtube’yi herkes biliyor. Oysa RealNetwork, Youtube’den çok önce internet ağı üzerinden video paylaşım platformu oluşturdu. Ancak zamanlaması yanlıştı çünkü henüz RealNetwork zamanında internet yeteri kadar yaygınlaşmamıştı. Şimdilerde ise Youtube, birçok televizyon kanallarının yayınlarını geride bıraktı. Bazı Youtube kanalları, ulusal televizyonlardan daha çok izleyici sayısına sahip.

Lütfen Bkz: Sınırsız mali politikaların Bitcoin üzerine etkileri

koinmedya_brave

Kripto paraların da Youtube’nin başarısını göstermesi kaçınılmaz. İnternetin yaygınlaşması ile doğru orantılı biçimde blockchain cüzdanlarının sayısı artıyor. Statista tarafından hazırlanan raporlar internet ve blockchain cüzdanı kullanıcıları sayısındaki artışı gözler önüne seriyor.

Aşağıdaki grafikte küresel internet trafiği değişimini exabytes cinsinden zamana göre değişimini görüyoruz. 2022 yılında küresel internet kullanımı yüzde 56’nın üzerinde artarak 77.49 exabytes’a çıkması bekleniyor.

Kripto paraların yaygınlaşması Aşağıdaki grafikte ise blockchain cüzdanı yani kripto para cüzdanı kullanımındaki artışı görüyoruz. Kripto para cüzdanı kullananların sayısı, fiyatlardaki dalgalanmalardan etkilenmeden düzenli bir artış trendi gösteriyor.

Kripto paraların yaygınlaşması Deutsche Bank’ın geleceğe yönelik projeksiyonları, hem internetin hem de kripto para cüzdanı kullananların sayılarının birbirlerine yakın oranda artış gösterdiğini ön görüyor. 2020 yılında internet kullananlarının sayıları 500 milyon, blockchain kullananların sayıları ise 50 milyon civarında. Blockchain kullanıcıları ile internet kullanıcıları arasında 1’e 10 oranında bir dağılım görülüyor. Deutsche Bank’ın 2030 projeksiyonunda bu oran 0,8’e 10 oranına düşse de kripto para cüzdanı kullanıcı sayısında ciddi artış yaşanıyor. 2030’da internet kullanıcıları 2.5 milyara; kripto para cüzdanı kullanıcı sayısı ise 200 milyona kadar artıyor.

Lütfen Bkz: Kraken: Gelir transferi nedeniyle Bitcoin uzun vadede $350K bulacak

Aşağıdaki şekilde turuncu grafik internet kullanıcı sayısını verirken mavi kesikli grafik blockchain cüzdanı sayısını veriyor.

Kripto paraların yaygınlaşması Kaynak

X