pawnhub_koinmedya
Anasayfa Ethereum Ethereum Teknik Analiz Ethereum çok önemli bir destek seviyesine yaklaşıyor!

Ethereum çok önemli bir destek seviyesine yaklaşıyor!

Ethereum çok önemli bir destek seviyesine yaklaşıyor!
0
koinmedya_googlenews

Ethereum çok önemli bir destek seviyesine doğru ilerleyişini sürdürüyor! Haftanın açılışını satış baskısı altında yapan ETHUSD, yakın vadede hangi seviyeleri test edebilir?


Ethereum çok önemli bir desteğe yaklaştı! 

ETHUSD paritesi için temel destek ve direnç seviyeleri:

Direnç seviyeleri: 139$, 160$, 165$, 170$

koinmedya_brave

Destek seviyeleri: 120$, 90$, 85$, 80$

Ethereum çok önemli bir destek seviyesine yaklaşıyor. Parite, 120$’ın altına düşebilir. Yeniden 160 dolara tırmanabilmek için Ethereum fiyatının, 120 dolarlık bu kritik desteği koruması gerekiyor.

ETHUSD günlük fiyat grafiği

ethereum-cok-onemli-koinmedya-com
Ethereum çok önemli bir destek seviyesine yaklaşıyor!

Yazımızı yayına hazırladığımız sırada ETHUSD, %8’lik bir düşüşle 122.63 dolardan işlem görüyor. Bu da son 24 saatlik en yüksek seviyesinden kayda değer bir düşüşe işaret ediyor.

Daha önce bu seviyeleri ziyaret ettikten sonra birçok kez geri sıçradığı için, yakın vadede ETHUSD, 115$ seviyesinde önemli ölçüde destek bulabildi.

Fakat Ethereum, bugün ayıların saldırısına uğradı ve daha fazla satış baskısıyla karşı karşıya kaldı. ETHUSD’de şu anda fiyat düşüşü sürüyor.

Birçok trader, ETH’den yakın vadeli yükseliş hareketleri bekliyordu. Ancak hem Ethereum hem de Bitcoin haftanın ilk gününe düşüşle başladı.

Fiyat şu anda 9 günlük hareketli ortalamanın etrafında hareket ediyor. Ve şu an itibarıyla 123.63$’dan işlem görüyor. Ayrıca, düşüş eğiliminin devam etmesi durumunda Ethereum çok önemli bir destek görevi gören 120 doları kırabilir. Dahası 90$, 85$ ve 80$’lık destek seviyelerine kadar düşebilir.

Bu eğilimin tersine dönmesi ise piyasayı kanalın üzerindeki 150$’lık direnç seviyesine çekebilir. Bu durumda kanalın üst bölgesi test edildikten sonra, sırasıyla 160$, 165$ ve 170$ seviyeleri piyasa için direnç gösterebilir.

Bu arada RSI 37 seviyesinin altına indi. RSI’nın 14 seviyesinde kalması paritenin 120$’lık destek seviyesinin altında kalmasına neden olabilir.

Ayılar piyasaya hakim olduğu için, ETH, Bitcoin karşısında düşen kanalın içinde kaldı. ETHBTC şu anda 0.0208 BTC’de işlem görüyor ve boğalar fiyatı 9 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkarmayı başaramadı.

Grafiğe bakıldığında, piyasa düşmeye devam ederse, bir sonraki kilit destek muhtemelen 0.0180 BTC ve altında olabilir.

ETHBTC günlük fiyat grafiği

ethereum-cok-onemli-koinmedya-com
Ethereum çok önemli bir destek seviyesine yaklaşıyor!

Ancak yukarı tarafta, olası bir yükseliş hareketi piyasayı hareketli ortalamanın üzerine itebilir. Bu gerçekleştiğinde, 0,0240 BTC ve üzerindeki direnç seviyesi test edilebilir. Şu sıralar 14 seviyesinde olan RSI’nin yönü güneye dönük ve bu durum piyasanın düşmeye devam edebileceğini gösteriyor.

Ethereum hakkında daha fazlası için tıklayınız.

 Kaynak

X