Anasayfa Bitcoin İllginç rastlantı! Bitcoin fiyatları düşünce Bitfinex DDOS saldırısı

İllginç rastlantı! Bitcoin fiyatları düşünce Bitfinex DDOS saldırısı

İllginç rastlantı! Bitcoin fiyatları düşünce Bitfinex DDOS saldırısı
0
koinmedya_googlenews

Zamanlaması manidar bir siber saldırı. Bitcoin fiyatları düşünce Bitfinex DDOS saldırısı gerçekleşti. Bir süre Bitfinex yatırımcıları borsa hesaplarına ulaşamadılar.


Bitcoin fiyatları düşünce Bitfinex DDOS saldırısı

Kripto para piyasalarında 13 Şubat’tan beri ciddi fiyat düşüşleri yaşanıyor. Bitcoin fiyatları 8.600 doların altına gerileyince ünlü kripto para borsası Bitfinex’de DDOS saldırısı gerçekleşti.

bitfinex ddos İllginç rastlantı! Bitcoin fiyatları düşünce Bitfinex DDOS saldırısı

koinmedya_bybit

Lütfen Bkz: İranlı general kripto paraları öneriyor

Bitfinex’deki DDoS saldırısı kripto para borsalarının güvenliği sorununu bir kez daha gündeme getirdi. Fiyatlardaki dalgalanmanın etkisi ile hesaplarındaki kripto paralar ile ilgili işlem yapmak isteyen yatırımcılar, bir süreliğine hesaplarına ulaşamadılar. DDoS saldırısının ardından fiyatlarda aşağı yönlü ciddi bir hareketlenme yaşandı. Aşağıdaki grafikte dikey mavi ile bertilmiş çizgiler DDoS saldırısının gerçekleştiği zamanı belirtiyor. Olayın ardından Bitcoin fiyatlarında düşüş daha da hızlanıyor. Fiyatlarda saldırıdan sonra yaklaşık yüzde 2’lik ekstra bir düşüş gözlendi.

Bitcoin fiyatları düşünce Bitfinex DDOS saldırısı

Kripto para borsaları geleneksel borsalara göre dışsal gelişmelere ve haberlere karşı daha fazla tepki gösteriyor. Güçlü bir borsaya yapılan siber saldırı haberi, fiyatlardaki dalgalanmayı daha da arttırabiliyor.

Lütfen Bkz: Bitmain en güçlü madencilik rigini tanıttı: Antminer S19

Analist Nick Chong, Bitcoin ve kripto para fiyatlarının borsalardaki gelişmelerden ciddi biçimde etkilendiğini belirtiyor. Örnek olarak 2018 yılında BitMEX borsası ile fiyatlar arasındaki ilişkiyi veriyor. Bu dönemde BitMex’de teknik bir sorun yaşanmıştı ve Bitcoin fiyatları anlık 300 dolar kadar değer kaybetti.

Kaynak

X