Anasayfa Bitcoin Milyarder Virgin Galactic CEO’sundan Bitcoin önerisi

Milyarder Virgin Galactic CEO’sundan Bitcoin önerisi

Milyarder Virgin Galactic CEO’sundan Bitcoin önerisi
0
koinmedya_googlenews

Milyarder Virgin Galactic CEO’sundan Bitcoin önerisi. Chamath Palihapitiya, herkese varlıklarının yüzde 1’ini BTC olarak tutmalarını öneriyor. Ona göre bu krizlere karşı en iyi önlemlerden biri.


Milyarder Virgin Galactic CEO’sundan Bitcoin önerisi

Milyarder ve uzay uçuşu şirketi Virgin Galactic CEO’su Chamath Palihapitiya, bir kriz önemli olarak herkesin varlıklarının bir kısmını Bitcoin’de tutması gerektiğini söylüyor.

CNBC’nin Squawk Box programına konuşan Palihapitiya, “herkesin varlıklarının yüzde 1’ini Bitcoin’de tutması gerektiğine” inandığını söyledi.

koinmedya_bybit

Palihapitiya’ya göre Bitcoin krizlere karşı “fantastik bir önlem” olabilir. Buna dayanak olarak ise diğer tüm finansal enstrümanların korelasyon içinde olmasını gösteriyor. Bitcoin ise temelde bunlarla bir korelasyona sahip değil.

İlgili – Elon Musk sonunda Bitcoin hakkında konuştu

Virgin Galactic CEO’su şöyle konuştu: “Finans endüstrisinin gittiği yol ve durumunu göz önüne aldığınızda, tüm bu tahmin edilemez etkenler ve olumsuzluklar büyük bir risk oluşturuyor. Sonuçta da vatandaşların finans dünyası ile korelasyon olmayan, önlem oluşturabilecek bir varlığa sahip olma seçeneğinin olmasını görmek iyi bir şey.”

Palihapitiya, corona virüsünü bir boğa katalizörü olarak görmüyor

Eski bir üst düzey Facebook yöneticisi de olan Palihapitiya, corona virüsü ile ilgili teorilere de karşı çıkıyor. Corona virüsü salgınının BTC fiyatına boğa trendi kazandıracağı iddia edilmişti. Palihapitiya’ya göre ise böyle bir durum söz konusu değil.

Chamath Palihapitiya şunları söyledi: “Sabah kalkıp corona virüsü korkusu ile Dow’un 2,000 düştüğünü gördüğünüzde koşarak gidip Bitcoin alacağınızı düşünmüyorum. Bu çok aptalca bir strateji.”

Milyarder Virgin Galactic CEO’sundan Bitcoin önerisi.

Bitcoin grafiği – Milyarder Virgin Galactic CEO’sundan Bitcoin önerisi.

Bu arada “Bitcoin güvenli liman varlık” sözlemi bu hafta ciddi bir darbe aldı. Çünkü BTC piyasası hisse senetleri piyasası ile son 36 saate yüzde 13’lük bir düşüş yaşadı. Buradaki ana etken ise corona virüs paniğinin yayılması. Tam tersi bir durum ise altında var. Altın ise geleneksel güvenli liman olma rolünü oynadı ve gayet iyi performans sergiledi. Son günlerde yüzde 0.5 artarak ons fiyatı 1,648.82 dolardan işlem gördü.

Yastık altına bir miktar BTC atın

Palihapitiya göre ise yatırımcıların piyasa trendlerinden kısa vadede kazanç elde etmeleri için en iyi yaklaşımın her zaman “sigorta” amaçlı bir miktar Bitcoin sahibi olmaları. Onun Bitcoin önerisi ise şöyle: “En aklı selim strateji yüzde 1 oranında varlıkları Bitcoin ise tutmak.”

Kaynak

Etiketler:
X