Anasayfa Kripto para Haber MoneyGram XRP kullanımında yeni koridorlar açıyor

MoneyGram XRP kullanımında yeni koridorlar açıyor

MoneyGram XRP kullanımında yeni koridorlar açıyor
0
koinmedya_googlenews

Global ödeme devi MoneyGram XRP ve Ripple kullanımını genişletiyor.


Yeni bir kazanç çağrısında CEO Alex Holmes, MoneyGram’ın planının XRP havalelerine yeni koridorlar eklemek, ayrıca hesaptan hesaba transferlerde  RippleNet kullanmak olduğunu söyledi.

“Ripple ortaklığında ilerlememiz, dijital P2P ödemelerinin gelişimine öncülük etmemize yardımcı oldu. Bugün ticari volümümüz büyümeye devam ediyor ve hizmetlerimizi daha fazla koridora yaymak için ortaklığımızı sürdürüyoruz.

Ayrıca 2020’de hesaptan hesaba transferlerde RippleNet’i entegre etme üzerine çalıştığımızı duyurmanın heyecanı içindeyim. Bu yeni entegrasyon, gerçek zamanlı global anlaşma vizyonumuzu başarma sürecini daha da hızlandıracaktır.”

MoneyGram XRP ortaklığı büyüyor

MoneyGram’ın hesaptan hesaba transfer özelliği, müşterilerinin banka hesaplarından para transferini kolaylıkla yapabilmelerini sağlıyor. Hatta bu hesaplar dünyanın farklı yerlerinde lokalize olsalar bile…

Şirket ayrıca bu entegrasyonun şirket hesaplarına da uygulanacağını belirtti.

Her ne kadar MoneyGram XRP ’nin hesaptan hesaba havalelerde kullanılıp kullanılmayacağını net olarak belirtmese de, yeni koridorlarda dijital varlıkları deneme planlarının ipuçlarını verdi. Geçen yılın sonlarında Holmes, şirketin Asya ve Avrupa’da XRP kullanımını özellikle incelediğini belirtmişti.

“Biz şimdi Asya marketlerinin çoğuna bakıyoruz. Yani Filipinler’e, Avustralya arayüzüne bakıyoruz, Japonya ve diğer ülkelerle görüşüyoruz.

Bizim bir ABD şirketi olarak anlaşma sürecinde en sıkıntılı olduğumuz şeylerden biri, her şeyin ABD dolarına geri çevrilmesi. Eğer Avustralya dolarına, Filipin pezosuna ihtiyacınız varsa bu mantıksız. Neden bunu yontmuyoruz ve XRP platformu üzerinden gerçekleştirmiyoruz?”

Şirketle geçen yılın Haziran’ında ortaklık yapan Ripple, bu yıl MoneyGram’dan 50 milyon dolarlık hisse edindi. MoneyGram şimdi Ripple’ın XRP havale ürününün en yüksek profilli kullanıcısı. ABD doları ve Meksika pezosu arasında gerçekleşen işlemlerin %10’unda XRP kullanılıyor.

Kaynak

X