Anasayfa Ethereum Ethereum nereye kadar düşer?

Ethereum nereye kadar düşer?

Ethereum nereye kadar düşer?
0
koinmedya_googlenews

Ethereum nereye kadar düşer? Bitcoin’in düzeltme yapmasından bu yana altcoinler kan ağlıyor diyebiliriz. ETH de istisna değil. Ethereum’un kaybı, BTC düzeltmesinden de fazla.


Ethereum nereye kadar düşer?

Genel olarak Bitcoin’in düzeltme yaptığı bir ortamda altcoinlerin de teslim olduğu düşünülüyor. İşte bu hafta olan da bu ve Ethereum da bundan kurtulamadı. Çünkü hafta sonundan bu yana yüzde 15 düşüş yaşadı.

Kripto para piyasası bugün serbest düşüş yaşıyor. Pazartesinden bu yana piyasa 30 milyar dolar kaybetti. Söz konusu miktarın yarısı son 24 saatte dump yapıldı.

Kripto piyasası 2020 yılının zirvesini 300 milyar doların üzerinde kaydetmişti. Toplam piyasa değeri o zamandan bu yanan yüzde 15 düşerek mevcut seviyesine geldi. Ancak öyle görünüyor ki henüz bu zor süreç bitmedi.

Ethereum hızlı düşüyor

Bitcoin bu yıl kaydettiği zirvesinden yüzde 13 düzeltme yaptı. Bu oran Ethereum’un kaybından çok daha düşük. Geçen hafta da öngörüldüğü gibi altcoinler teslim olma bayrağı açtı. BTC düştükçe, altcoinler de kilit destek seviyelerini kırıyorlar.

İlgili – Dikkat! Ethereum fiyatında risk artıyor

Ethereum nereye kadar düşer? 2020 yılı zirvesinden bu yana ETH fiyatı yüzde 19 gerileyerek mevcut seviyesine çekildi. Son 24 saatte ise varlık 265 dolarlık gün içi zirvesinden yüzde 11’lik bir dump yaşadı.

Ethereum nereye kadar düşer? Bitcoin’in düzeltme yapmasından bu yana altcoinler kan ağlıyor diyebiliriz. ETH de istisna değil. Ethereum’un kaybı, BTC düzeltmesinden de fazla.ETH fiyatı 1 saat grafiği – Tradingview.com

Şubatın ortasından bu yana üç lower high, Bitcoin grafiğindeki hareketlerin bir yansımasını oluşturuyor. Ethereum ise umutsuzca büyük biraderine bağlı kalmaya devam ediyor.

ETH’nin bu yıl bağımsız hareket etmeye başlayacağı umutları var. Buna rağmen Ethereum hala BTC ile çok büyük bir korelasyon içinde hareket ediyor. Analistler de bunu gözlemliyor.

İlgili – ETH boğaları yoruldu – Ethereum ne kadar düşer?

Twitter kullanıcısı, analist ve trader Satoshi Flipper (@SatoshiFlipper) şöyle diyor: “Şunu anlamak önemli. Ethereum yüzde 100 BTC’ye bağlı ve yaptığının aynısını yapıyor. Bu bağ kopmadı. Eğer BTC 9150 doları kırarasa, o zaman ETH de 225 doları test eder.”

Ethereum nereye kadar düşer? BTC, analistin bahsettiği seviyeyi kırdı. ETH de 225 dolara doğru düşüşe devam ediyor. Yani masada 225 doların test edilmesi olabilir.

Kaynak

Etiketler:
X