Anasayfa Bitcoin Bitcoin long fonlama maliyetlerindeki artış iyiye işaret değil

Bitcoin long fonlama maliyetlerindeki artış iyiye işaret değil

Bitcoin long fonlama maliyetlerindeki artış iyiye işaret değil
0
koinmedya_googlenews

Bitcoin ve altcoinlerdeki düzeltme bugün de devam ediyor. Bitcoin long fonlama maliyetlerindeki artış ise iyiye işaret değil.


Bitcoin long fonlama maliyetlerinde artış yaşanıyor

Bitcoin long ve Bitcoin short bazı traderların yatırım stratejilerinde dikkate aldıkları iki önemli göstergelerden. Bitcoin long ve Bitcoin short marjin ticaretinde de kullanılan iki temel yöntemlerden. Bu yöntemler yatırımcılara Bitcoin fiyatı artarken de azalırken de kazanma imkanı tanıyor. Bitcoin fiyatının artacağını düşünen yatırımcılar Bitcoin’de long pozisyon alırken Bitcoin’in düşeceğini öngören yatırımcıları ise Bitcoin’de short pozisyon alıyorlar.

Lütfen Bkz: Warren Buffett yine eski Warren Buffett: Justin Sun fikirlerini değiştirmemiş

Bitcoin 10 bin dolarlık destek seviyesini kaybedince hızla 9 bin dolar bandına doğru geriledi. Bitcoin’deki değer kaybı altcoinlerde daha şiddetli yaşanıyor. Öyle ki Bitcoin’deki yüzde 4’e yakın düşüşe rağmen Bitcoin’in toplam piyasa hakimiyeti yüzde 64’ün üzerine çıktı.  Altcoinlerimn toplam piyasa değeri tekrardan 100 milyar doların altına geriledi. Kısaca Bitcoin’deki mevzi kaybı altcoinlerde daha şiddetli sonuç doğuruyor.

Bitcoin long fonlamaEthereum 250 doların altına düştü. XRP ise 25 cent’lik destek seviyesini kaybetti. Yazının kaleme alındığı saatte Bitcoin SV, Tezos, Neo, Tron, VeChain, Dash ve Bitcoin Cash gibi kripto paralarda yüzde 10’un üzerinde değer kaybı yaşanıyor.

Lütfen Bkz: AB yeni kripto para regülasyonu: Borsaların işi zorlaşıyor

Bitcoin long fonlama maliyetlerindeki artış iyiye işaret değil. Analist Jacob Canfield’a göre fonlama maliyetlerindeki artışın Bitcoin’in yükseliş trendini tekrardan yakalama ihtimalini olumsuz etkiliyor.

Kaynak

Etiketler:
X