Anasayfa Kripto para Haber Rakamlar inanılmaz – 10 yılda 3,1 milyar kripto işlemi!

Rakamlar inanılmaz – 10 yılda 3,1 milyar kripto işlemi!

Rakamlar inanılmaz – 10 yılda 3,1 milyar kripto işlemi!
0
koinmedya_googlenews

Rakamlar inanılmaz. 10 yılda 3,1 milyar kripto işlemi! San Francisco merkezli kripto araştırma firması Blocknative’in yaptığı araştırma kripto çılgınlığını bir kez daha gözler önüne serdi!


10 yılda 3,1 milyarı aşkın kripto işlemi gerçekleştirildi

 

San Francisco merkezli kripto araştırma firması Blocknative2009-2019 yılları arasında en popüler 24 kripto para birimindeki toplam işlem sayısını araştırdı. Araştırma sonucuna göre son 10 yılda 3,1 milyardan fazla kripto işlemi yapıldı. İşlemlerin toplam değeri ise 4,6 trilyon dolar olarak hesaplandı.

Araştırma, kripto para işlemlerinin istatistiksel gelişmelerini ve sektörün bundan sonraki yol haritasını da gözler önüne serdi. Yapılan araştırmaya göre 2023 yılına kadar Bitcoin ve Etherum ekosistemlerindeki işlem sayıları 1 milyarı geçecek, diğer 22 kripto paradaki toplam işlem sayısı ise önümüzdeki 5 yıl içerisinde toplamda 20 milyar işleme ulaşacak.

İlgili haber: Merkez bankalarının yüz yıllık hayalini Bitcoin 11 yılda başardı

Genel olarak bakıldığında bu rapor bizlere, kripto para birimi kullanımlarının son yıllarda hızla arttığına dair sağlam kanıtlar sunmaktadır. Bununla beraber veriler önümüzdeki 10 yıl içinde kripto para sektörü büyümenin devam edeceğine işaret etmektedir.

kripto işlemi

Degerlendirme

Bu tip bünyesinde matematiksel veriler barındıran istatistiksel çalışmaların, kripto para sektörü gelişimi için elzem olduğunu düşünüyoruz. Özellikle kurumsal yatırımcılar ve fon yöneticilerinin, bir sektöre girmeden önce sektör ile alakalı tüm matematiksel verileri enin boyuna incelediği göz önünde bulundurulduğunda, böyle çalışmaların ne kadar değerli olduğu bir kez daha kendini belli etmektedir.

İlgili haber: Çinli Bitcoin madencileri Orta Asya’ya göçüyor

Kripto para sektöründen son dakika haberler ve çarpıcı değerlendirmeler için bizleri takip etmeye devam edin. Sağlıcakla kalın.

X