Anasayfa Kripto para Haber Büyük havayolu şirketi kripto para ödemelerini kabul etmeye hazırlanıyor

Büyük havayolu şirketi kripto para ödemelerini kabul etmeye hazırlanıyor

Büyük havayolu şirketi kripto para ödemelerini kabul etmeye hazırlanıyor
0
koinmedya_googlenews

Avrupa’nın 3’üncü büyüğü Norveç Havayolu şirketi kripto para ödemelerini kabul etmeye hazırlanıyor.  Kripto para ödemeleri için havayolu şirketi ile NBX kripto para borsası arasında çalışmalar devam ediyor.


Büyük havayolu şirketi kripto para ödemelerini kabul etmeye hazırlanıyor

Kripto paralar ve Bitcoin 5 yıl öncesine göre daha güçlü. 5 yıl önce kripto paraların hem bilinirliliği az hem de kullanım alanı çok dardı. Günümüzde ise reel ekonominin her alanında ödemeler, kripto paralar üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Bitcoin ATM’leri ise ciddi yayılım gösteriyor. Dünya geneli Bitcoin ATM sayısı 7 bine ulaşmak üzere. Sadece İstanbul sınırları içerisinde 10 tane Bitcoin ATM’si var ve bu istasyonlardan Bitcoin’in yanında birçok kripto para satın alınabiliyor.

havayolu şirketi kripto para Lütfen Bkz: Bitcoin 2021 tahmini yatırımcılarına güzel hayaller kurduruyor

Daha yeni Avrupa’nın önde gelen havayolu şirketlerinden Norveç Havayolu şirketi, kripto para ödemelerini kabul etmeye başlayacağını duyurdu. Norveç merkezli kripto para borsası NBX’in CEO’su Stig Kjos’un yerel bir medya organı aracılığı ile yaptığı açıklamada NBX ile Norveç Havayollarının ortaklaşa bir sistem üzerinde çalıştıkları belirtildi.

Norveç merkezli köklü bankalardan Sparebanken Ost, Eylül 2019’da NBX kripto para borsasının yüzde 16,3’ünü satın alarak borsaya ortak oldu. Banka, kripto para ile uçak bileti alımında NBX borsası ile Norveç Havayolları arasında köprü vazifesi görecek.

Lütfen Bkz: Bitcoin hakimiyet oranı 6 ayın dibinde: Peki bu ne anlama geliyor

Sparebanken Ost Bankasından yapılan açıklamada NBX Borsası ile Norveç Havayolları arasındaki anlaşmada ciddi potansiyel gördükleri ifade edildi.

Kaynak

X