Anasayfa Bitcoin Bitcoin 10 bin dolar direncini test etti – Yükseliş mi geliyor?

Bitcoin 10 bin dolar direncini test etti – Yükseliş mi geliyor?

Bitcoin 10 bin dolar direncini test etti – Yükseliş mi geliyor?
0
koinmedya_googlenews

Bitcoin 10 bin dolar direncini dün şöyle bir test ettikten sonra geri çekildi. Bu hareket başlayacak yeni bir ralllinin işareti olabilir mi? Bitcoin yukarı doğru bir harekete hazırlanıyor diyebilir miyiz?


Bitcoin 10 bin dolar direncini kırabilir mi?

Bitcoin bir süre önce 10,000 doların üzerine çıkmış ve tekrar  geriye, 9,600 dolara geri çekilmişti. Dün yine 10,000 doların üzerine çıkan Bitcoin fiyatı, yine aynı tepkiyle karşılaşıp geriye çekilmek zorunda kaldı. 10,000 dolar sevieysi Bitcoin için aşılması gereken çok önemli bir seviye.

Bitcoin direnç seviyeleri: $10,400, $10,600, $10,800

koinmedya_bybit

Destek seeviyeleri: $8,900, $8,700, $8,500

19 Şubatta 9,500 doları kıran BTC bu aralıkta bir süredir işlem görürken, dün akşam 10,000 doları yeniden test etti.  Dün bütün gün yatay bir seyir gösteren BTC, anladığımız kadarıyla kendisine bir yön arıyor. Bu arama çalışmasının sonucu olarak 10,000 doları aşmaya çalışan BTC kilit direnç noktasından geri döndüğü için bu konuda başarılı olamadı. Bu hareketiyle son 24 saatte ikinci kez yukarı doğru gitmeyi başaramadı.

Bitcoin 10 bin dolar direncini

Bu hareketin altında yatan neden çok net değil ama CME Bitcoin vadelilerin bu konuda etkili olduğunu düşünüyoruz. Ayrıca altın vadeliler de aynı saatlerde bir sıçrama gerçekleştirdi. Altının bu hareketi, Bitcoin ile bir korelasyon içinde olduğunu gösteriyor. Bir de işin korona virüs boyutu da var. Korona virüs alarmı da fiyatlara etki yapan bir faktör.

 Çok önemli bir zamanda Bitcoin 10 bin dolar direncini kırmaya çalışıyor

Bitcoin’in 10,000 dolar seviyesini aşmaya çalışması her ne kadar başarılı olmamış olsa da, aslında tam da çok önemli bir zamana denk geldi. Tanınmış analist Big Choins tarafından yapılan bir paylaşım da Bitcoinin bir günlük,üç günlük ve bir haftalık mum kapanış tablosundan bir saat kadar önce yapılmıştı.

Bitcoin ne kadar bu kapanışlara yakın işlem görürse o kadar yukarı doğru bir hareketi doğrulamış olacak. Yazımızı hazırladığımız 24 Şubat Pazartesi Bitcoin fiyatı 9,787 dolarda. Eğer 9,916 doların üstünde kapatmış olsaydı o zaman mum yeşile dönecek ve olumsuz etkileri bertaraf edecekti. Şu andaki seviye de çok kötü bir seviye değil ama her an gözümüz üstünde olmak zorunda. Bitcoin 10 bin dolar direncini aşabilecek mi?

Daha yukarı gider mi?

Bitcoin 10,000 doları geçemedi ama analistler umutlarını korumaya devam ediyorlar. Çünkü teknik göstergeler daha yukarılara doğru bir hareketin gelmekte olduğunu  haber veriyorlar.

Tanınmış analistlerden Trader Smokey  dört saatlik Ichımoku bulutuna işaret ediyor ve yakında yeni bir rallinin işaretlerini verdiğini söylüyor. Ayrıca başka olumlu işaretler  olduğunu da ekliyor.

Analist 12 saatlik  Ichımoku bulutunun Kumo bandının çok iyi göründüğünü ve aynı zamanda MACD göstergesinin de boğa geçidi oluşturmak üzere olduğunu söylüyor.

Ayrıca bir takım olumlu sinayllerin olduğu diğer teknik göstergelerden bahsetmeye de gerek yok. Ama şunu ekleyebiliriz, Amerika hisse senetleri bankası bir ayı piyasasının yaklaştığı ile ilgili bir bildiri yayınladı. Bildiride %20 oranında bir değer kaybı beklediklerini açıklıyor banka. Hisse senedi piyasası ile Bitcoin piyasası arasında benzerlikler olsa da aslında  çok zıt yönde hareket ediyorlar. Bu konuda uzmanların bir çoğu aynı fikirde, onlara göre bu iki piyasanın birisi inerken diğeri çıkıyor. Hisse senedi piyasası için bir düşüş bekleniyorsa Bitcoin piyasası için o zaman bir yükseliş söz konusnu demek. Bu iki piyasa arasındaki bu tür bir ilişkinin temelinde Bitcoinin güvenli liman olarak algılanması var.

Hisse senedi piyasaları devlet politikalarından etkiledniği için, olumsuz bir bölgeye doğru kayabiliyor. Ellerindeki varlıkalrının korumak isteyenler de doğal olarak Bitcoine kayıyor. Hisse senedi piyasasının düşmesi Bitcoin için olumlu bir gelişmeye neden oluyor.

Tüm işaretler Bitcoin için yukarı doğru bir hareketin başlayacağını gösteriyor.

Bknz: 1000 gün sürecek Bitcoin boğa sezonunun ortasında mıyız?

Kaynak 1

Kaynak 2

X