Anasayfa Altcoin Ripple yeniden 30 cent yolunda

Ripple yeniden 30 cent yolunda

Ripple yeniden 30 cent yolunda
0
koinmedya_googlenews

Ripple yeniden 30 cent yolunda. 2020 yılında gösterdiği performansla herkesin saygısını kazanan XRP, kısa bir aranın ardından yeniden 0, 30 dolara doğru ilerliyor. Peki bunu başarabilecek mi?


Ripple yeniden 30 cent yolunda – XRP analiz

 

Son 24 saatte 0,27 dolardan 0,28 doların üzerine çıkmayı başararak %3’den fazla değer kazanan XRP, yeni bir momentum yakalamış gibi görünüyor. Ancak bu momentumun doğrulanabilmesi için Ripple’ın 0,30 doların üzerine çıkması gerekiyor. Aksi senaryoda 0.245 $ seviyesinde .618 Fib geri çekilme seviyesi Ripple’a kollarını açmış bekliyor.

Ripple yeniden 30 cent XRP kısa vadeli fiyat tahmini

Piyasaya gelen olumlu hava devam eder ve boğalar Ripple üzerinden satış bakısını egale etmeye başarırsa, XRP’nin önünde sırasıyla 0,289 $ ve 0,30 $ direnç noktaları bekliyor.

Olumsuz taraftan bakacak olursak, 0,27 $ desteği, 0,265 $’da ki 200 gün EMA desteği ve 0,26 $ desteği Ripple’a dayanak olabilecek fiyat seviyeleri olarak karşımıza çıkıyor. Bununla beraber 0,25 doların hemen üstündeki 100 günlük EMA noktası da, bir diğer destek noktası olarak göze çarpıyor. Yani Ripple’ın defans bloğu oldukça güçlü görünüyor.

Öte yandan pazar momentumunu negatiften pozitife çeviren Ripple boğaları, RSI göstergesinin de yeniden 50 puana yaklaşmasını sağladı. Ancak onay için RSI’nin 50 puan bandını aşması gerekiyor. Bununla birlikte teknik göstergeler, Ripple’ın aşağı yönlü bir hareketten önce en azından 0,29 doları zorlayacağına dair işaretler veriyor.

İlgili haber: Kripto Para Piyasasında Göreceli Güç Endeksi (RSI) Nasıl Kullanılır?

Değerlendirme

Sonuç olarak bakıldığında teknik göstergelerdeki olumlu değişmeler, Ripple’da çok da büyük olmayan fiyat hareketlerine neden olabilir gibi görünüyor. Ancak XRP’nin özellikle 2020 yılında BTC ile sıkı bir korelasyon içerisine girdiğini unutmamakta fayda var. Bu sebeple XRP/USD paritesinde işlem yapan tüccarların, büyük fiyat hareketleri için BTC kanadındaki gelişmeleri yakından takip etmeleri lehlerine olacaktır.

İlgili haber: Bitcoin yükselmeye başladı – Ancak şeytan ayrıntıda gizli bu detaya dikkat!

Ripple yeniden 30 cent

Etiketler:
X