Anasayfa Altcoin Ripple fiyatındaki risklere birlikte göz atalım

Ripple fiyatındaki risklere birlikte göz atalım

Ripple fiyatındaki risklere birlikte göz atalım
0
koinmedya_googlenews

Ripple fiyatındaki riskler, kripto paranın yakın zamanda daha fazla düşebileceğine işaret ediyor. Analistler de kısa vadede 0.20 doların bile görülebileceği ihtimali olduğunu belirtiyor.


Ripple fiyatındaki risklere birlikte göz atalım

XRP fiyatı son birkaç günde cazibesini kaybetti diyebiliriz. Öncesinde 0.35 dolara yaşanan yükseliş direnç ile karşılaşmıştı. Sonuçta piyasa genelinde görülen ayı durumu ile de birleşince, kripto para önemli ölçüde gerileme yaşadı.

XRP fiyatı şu an dikkatli olunması gereken bölgede. Çünkü fiyatı yakın zamanda çok daha aşağılara çekebilecek bir ayı teknik formasyona kapılmış görünüyor.

Buna ilave olarak Ripple XRP birden fazla ayı teknik işaret de sergiliyor. Bunlar da yakın vadede daha fazla kayıp yaşanacağına işaret ediyor.

İlgili – Ripple kritik 200 günlük hareketli ortalama desteğinde – Ya kırılırsa?

Analistler gözünü ayı baş ve omuzlar formasyonuna dikti

Ripple fiyatındaki riskler, kripto paranın yakın zamanda daha fazla düşebileceğine işaret ediyor. Analistlerde kısa vadede 0.20 doların bile görülebileceği ihtimali olduğunu belirtiyor.

XRP şu an 0.27 dolarda konsolide oluyor. Hafta başında işlem gördüğü 0.32 dolardan önemli ölçüde düşüş yaşadığını söyleyebiliriz.

Emektar trader ve saygı gören bir analist olan Peter Brandt, son tweetinden XRP hakkında konuştu. Ona göre kripto paranın ayı bir baş ve omuzlar formasyonu oluşturma ihtimali var. Bu da kısa vadede fiyatı 0.20 dolara kadar götürebilir.

Aşağıdaki tweette yer alan grafiği de paylayan Peter Brandt şöyle yazdı: “Baş ve omuzlar formasyonunun ilerlemesini görmek ilginç olacak. Eğer olursa hedef 0.2071 dolar olur. Bu tweet bir ihtimali dile getiriyor. Bir tahmin değil.”

Teknik faktörler de daha fazla düşüş olabileceğini gösteriyor

Ripple fiyatındaki riskler ile devam edelim. XRP fiyatının aleyhindeki gelişme sadece Brandt’in bahsettiği ayı baş ve omuzlar formasyonu değil. Birden fazla teknik faktör daha fazla kayıp olabileceğine işaret ediyor.

İlgili – Balinalar ne yapıyor? Bilinmeyen cüzdanlar arası 65 milyonluk XRP transferi

Cold Blooded Shiller ismini kullanan önde gelen kripto para analist ve traderi, son tweetinden bu faktörler hakkında konuştu. Ona göre XRP fiyatını etkileyen artan direnç ve yakın zamanda oluşan lower high var.

Cold Blooded Shiller şöyle diyor: “XRP şu an shorta çok müsait değil mi? Haftalık lower high. Haftalık SFP. Haftalık direnç. Başka neyi kaçırdım?”

Tabii bir de XRP fiyatının Bitcoin’e bağlı olma durumu var. BTC daha fazla düşerse XRP’deki ayı durumu da doğrulanır. Diğer altcoinler de önemli ölçüde düşüşler yaşarlar.

Kaynak

Etiketler:
X