Anasayfa Bitcoin Bitcoin yükselmeye başladı – Ancak şeytan ayrıntıda gizli bu detaya dikkat!

Bitcoin yükselmeye başladı – Ancak şeytan ayrıntıda gizli bu detaya dikkat!

Bitcoin yükselmeye başladı – Ancak şeytan ayrıntıda gizli bu detaya dikkat!
0
koinmedya_googlenews

Bitcoin yükselmeye başladı. Ancak şeytan ayrıntıda gizli bu detaya dikkat! 9.600 dolarda 3 günlük dinlenmenin ardından yeniden yukarı yönlü harekete geçen Bitcoin fiyatı, boğa koşularının vazgeçilmez göstergesi 100 SMA çizgisini geçemedi!


Bitcoin yükselmeye başladı – Ancak bu detaya dikkat!

 

Haftalık kapanışı yapacağımız bugünde, kripto para piyasaları sanki 2020 yılında yakalanan boğa trendini sürdürebilmek ve haftalık kapanış mumunu yeşil yakabilmek için yeniden yükselişe geçti. Öyle ki 3-4 gün önce 9.330 dolardan dönen ve sonrasında 9.600 dolarda sabitlenen Bitcoin, birkaç dakika içinde 300 dolar artarak 9.900 dolar seviyesine kadar çıktı.

koinmedya_bybit

Bitcoin’de yaşanan yükseliş etkileyici olsa da, BTC fiyatının kripto para boğa hareketlerinde sürekliliğin sağlanmasında önemli göstergelerden biri olan 100 saatlik SMA’nın altında kalması, akıllarda soru işareti bıraktı.

Bitcoin yükselmeye başladı

Bitcoin’in önündeki iki kritik engel!

Bitcoin geçen hafta bir kez daha 10.000 doların üzerinde ivmelenmiş ancak 10.300 $ ve 10.500 $ üzerinde kendine bir destek bulamayarak aşağı yönlü keskin bir düşüş yapmıştı. Ve bu düşüşte Bitcoin’in 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altına gerilemesine neden olmuştu. Yaşanan gelişmeler Bitcoin’i oldukça savunmasız bırakmış ve yoğun satış baskısı altındaki BTC fiyatı, bazı borsalarda 9.300 doların altına kadar inmişti. Ancak devreye giren BTC boğaları fiyatın daha fazla aşağı gitmesine izin vermedi.

Bugün ise BTC yukarı yönlü yeni bir atak başlattı. Ancak üstteki grafikten de görüleceği gibi önünde 2 engel var: 100 saatlik SMA ve ayıların yoğun satış emri girdiği 10.080 dolar.

Bitcoin de yukarı yönlü hareketin devam etmesi için 9.940 $ ve 10.080 $ seviyelerinin üzerinde kesin bir kırılma olması gerekmektedir. BTC bu eşikleri geçebilirse yeni bir 2020 ATH’sine imza atabilir.

Ancak işler istenildiği gibi gitmezse ve fiyat 9.500 doların üzerinde tutunamazsa, 9.000 dolara doğru bir kayma izleyebiliriz.

Bitcoin yükselmeye başladıTeknik Göstergeler

4 saat MACD göstergesi BTC / USD paritesi için yükseliş bölgesinde ilerliyor.

4 saat RSI (Göreceli Güç Endeksi), BTC / USD paritesi için 50 seviyesinin oldukça üzerinde hareket ediyor.

İlgili haber: Kripto Para Piyasasında Göreceli Güç Endeksi (RSI) Nasıl Kullanılır?

Büyük Destek Seviyesi: 9.700 dolar

Büyük Direnç Seviyesi: 10.080 dolar

 

 

 

 

Etiketler:
X