pawnhub_koinmedya
Anasayfa Altcoin 2020’nin en çok kazandıran kripto paraları Tezos ve ICON oldu – Peki neden?

2020’nin en çok kazandıran kripto paraları Tezos ve ICON oldu – Peki neden?

2020’nin en çok kazandıran kripto paraları Tezos ve ICON oldu – Peki neden?
0
koinmedya_googlenews

2020’nin en çok kazandıran kripto paraları Tezos ve ICON oldu. Peki neden? XTZ ve ICX’yi diğer kripto paraların önüne geçiren sebepler neler? XTZ ve ICX yakaladıkları ivmeyi sürdürebilecek mi?


Tezos ve ICON 2020’nin en başarılı kripto paraları oldu!

 

2020 yılı altcoinler ve genel kripto para piyasası için iyi bir yıl olacağa benziyor. Özellikle altcoin piyasasının yıl başından beri göstermiş olduğu performans, bu tezi güçlendiriyor. Öyle ki piyasadaki birçok altcoin, göstermiş oldukları başarılı performans sayesinde, henüz beklenen patlamayı gerçekleştiremeyen kripto kral Bitcoin’i, yükseliş oranı bakımından geride bırakmayı başarmış görünüyor.

koinmedya_brave

Bu yazımızda iki altcoini ele alacağız: Tezos ve ICON. Çünkü bu iki kripto para 2020 verilerine göre, yatırımcısına en çok kazandıran kripto paralar olarak diğerlerinin birkaç adım önüne çıkıyor. ICON ve Tezos bu yılki inanılmaz performanslarını devam ettirebilecek mi? Şimdi bu iki kripto paraya daha yakından bakalım.

tezos ve icon

ICON (ICX)

Güney Kore menşeili bir kripto para olan ICON (ICX), Ocak 2018’de tüm zamanların en yüksek liste fiyatı olan 13,16 dolara ulaşarak Top100 kripto para arasına girmeyi başarmış ve bu performansı sayesinde Kore Ethereum’u lakabını almıştır. Ancak sonrasında ICX için işler pekte yolunda gitmemiş, Güney Kore’de ICO’lara gelen yasaklamadan oldukça etkilenen ICON, değerinin yaklaşık %99’unu kaybederek büyük bir yıkım yaşamıştır.

Topluluğundan aldığı güçle düştüğü dipsiz kuyudan çıkmayı başaran ICX, geçtiğimiz haftalarda %300’ün üzerinde değerlenerek küllerinden doğmayı başardı. Öyle ki ICX 0,10 dolar seviyelerinden başladığı rallide 0,50 dolar seviyelerine kadar ulaşarak büyük bir sükse yaptı. An itibariyle ise 0,40 dolar seviyesinden el değiştiriyor.

tezos ve icon

ICON’un son fiyat artışlarını irdelediğimizde karşımıza başlıca iki neden çıkıyor. Bunlardan ilki başta Güney Kore’de olmak üzere ICX’in dünyaca benimsenmesi için varını yoğunu ortaya koyan inanmış bir topluluk tarafından destekleniyor olması. İkinci neden ise ICX’in prensiplerini, Güney Kore hükümetinin blockchain tabanlı platformlar için getirdiği kurallara çerçevesinde şekillendirmiş olmasından geçiyor. Böylece topluluk tüm enerjisini ICX’in daha iyi yerlere gelebilmesi için harcayabiliyor.

ICON’un arkasındaki ekip kısa süre önce ICX’in performansını artırmak için bir dizi ürün ve hizmetler listesi hazırladı. Listede ICX’in önümüzdeki süreçte, bir çok kripto cüzdanı tarafından desteklenmesinden tutun da pek çok kripto para borsasında listeleneceğine dair teminatlar yer aldı. Tüm bu önemli gelişmeler ICON’un ilerleyen günlerde çok daha iyi yerlere gelmesinin önünü açabilir. Koinmedya Ailesi olarak ICON (ICX)’i izleme listenize almanızı tavsiye ederiz.

İlgili haber: ICON (ICX), Bir Başarı Hikayesi

Tezos (XTZ)

Aralık 2018’de tüm zamanların en düşük seviyesini gerileyerek en değerli kripto paralar sıralamasında 22. Sırayı gören Tezos, 2019 yılında başladığı toparlanma sürecini, 2020’de zirveye taşıdı. Son bir yılda %1000’den fazla artışla 0,37 dolar seviyelerinden 3,75 dolar seviyelerine kadar tırmanan XTZ, Top100 kripto para listesinde 10. Sıraya kadar tırmanmayı başardı.

tezos ve iconUzmanlara göre, bu yükselişin ardındaki neden henüz bilinmemekle birlikte, Binance gibi dev kripto para borsalarının 2019 sonu itibariyle XTZ’yi listeleme kararı almaları gibi pek çok etmenin birleşerek, Tezos şu an ki konumuna getirmiş olmaları muhtemeldir. ICX gibi Tezos’da yükselen ivmesiyle kripto para yatırımcılarının takip etmesi gereken kripto paralardan biri olma özelliğini hala bünyesinde barındırmaktadır.

İlgili haber: Binance Tezos XTZ’yi 3 parite ile listeleme kararı aldı

Kripto para sektöründen son dakika haberler ve çarpıcı değerlendirmeler için bizleri takip etmeye devam edin. Sağlıcakla kalın.

Etiketler:
X