Anasayfa Bitcoin Bitcoin hakimiyet oranı 6 ayın dibinde: Peki bu ne anlama geliyor

Bitcoin hakimiyet oranı 6 ayın dibinde: Peki bu ne anlama geliyor

Bitcoin hakimiyet oranı 6 ayın dibinde: Peki bu ne anlama geliyor
0
koinmedya_googlenews

Bitcoin hakimiyet oranı 6 ayın dibinde. Eylül 2019’dan beri Bitcoin hakimiyetinde yüzde 9 civarı bir düşüş yaşanıyor.


Bitcoin hakimiyet oranı 6 ayın dibinde

2020 yılının ilk günlerinden itibaren altcoinler ciddi değer kazanmaya başladı. XRP, 20 cent’in altından 34 cent bandına kadar yükseldi. 2’inci büyük kripto para olan Ethereum ise 130 dolar bandından 280 dolar bandına kadar yükseldi.

19 Şubat tarihinde Bitcoin balinaları tarafından gerçekleştirildiği öne sürülen toplu satışların etkisi ile Bitcoin fiyatlarında yaklaşık 900 dolar düşüş yaşanırken altcoinlerde daha ciddi değer kayıpları yaşandı. 19 Şubat’taki düzeltmenin etkisi ile altcoinlerin toplam piyasa değeri 100 milyar bandına geriledi.

2020 yılı fiyat hareketleri bir kez daha gösterdi ki Bitcoin ile altcoinler kader birlikteliği yapmışçasına fiyatları ortak hareket ediyor.

Lütfen Bkz: Boğa döneminde Bitcoin ve altcoinler arasında güçlü korelasyon dikkat çekiyor

2020 yılındaki fiyat hareketlerinde dikkat çeken diğer husus ise Bitcoin’in dolar karşısında değer kazanmasına rağmen hakimiyet oranı azaldı. Bitcoin hakimiyet oranı 6 ayın dibinde. Bu durum piyasaya dışarıdan para girdiği farklı yönde doğrulatıyor. Mayıs 2020 halving’i öncesi Bitcoin’deki fiyat artışı devam ederse altcoinlerde de benzer performansı görmek mümkün. Aşağıdaki grafikte Haziran 2019’dan sonraki Bitcoin hakimiyet oranındaki değişimi görüyoruz. Bu oran Eylül 2019’da yüzde 71’e kadar yükseldi. Yazının kaleme alındığı saatte ise bu oran yüzde 62,8 civarında.

Bitcoin hakimiyet oranı 6 ayın Peki Bitcoin’deki fiyat artışı devam eder mi?

Analist Michael vad de Poppe, Bitcoin 8,800 doların altına düşmediği sürece 2020 yılı için boğa görünümünün devam edeceğini düşünüyor.

Bazıları tarafından Bitcoin tahminleri abartılı bulunan Fundstrat’tan Tom Lee ise 27 bin dolarlık iddialı bir tahminde bulunuyor.

Kaynak

X