Anasayfa Bitcoin Bitcoin çöktü: BTC 1 saat içinde 800 dolar geriledi

Bitcoin çöktü: BTC 1 saat içinde 800 dolar geriledi

Bitcoin çöktü: BTC 1 saat içinde 800 dolar geriledi
0
koinmedya_googlenews

Bitcoin çöktü. BTC fiyatı 1 saat içinde 800 dolar kadar bir geriledi. Bu gerileme sonucu piyasa değerine göre ilk 20’de olan kriptoların çoğu yüzde 5’lik düşüşler yaşadı.


Bitcoin çöktü: BTC 1 saat içinde 800 dolar geriledi

Bitcoin çöktü. BTC fiyatı 1 saat içinde 800 dolar kadar bir geriledi.Kripto piyasası 1 günlük grafiği Kaynak: Coin360

Bitcoin fiyatı TSİ 00.45 civarında düşüşe başladı. Bir saatlik bir zaman diliminde de 800 dolar değer kaydetti. Bu düşüş sırasında sadece BitMEX’te 100 milyon dolar değerinde long pozisyon tasfiye edildi.

koinmedya_bybit

Kripto sosyal analiz platformu LunarCRUSH kurucusu Joe Vezzani, şöyle bir tweet yazdı: “Her şeyi baştan sona kadar takip ettim. 7-10M long pozisyonların tasfiye edildiğini gördüm. Piyasa büyük bir olay yaşadı.”

İlgili – Bitcoin Golden Cross gerçekleşti: En son yaşandığında BTC %165 yükselmişti

Bitcoin çöktü. BTC fiyatı 1 saat içinde 800 dolar kadar bir geriledi.BitMEX XBT/USD sözleşmeler için saatlik tasfiye. Kaynak: Skew

Bitfinex short ve long pozisyonlarda keskin azalma

Bitcoin çöktü. Bu çöküş sonrası Bitfinex’te açık long ve açık short pozisyonların sayısında önemli ölçüde düşüş olduğu görüldü.

Birkaç gün önce long pozisyonların sayısı tüm zamanların en yüksek miktarını test etmek üzereydi. Ancak söz konusu düşüş ile 60 dakikadan kısa sürede 45,190’dan 42,965’ya yüzde 5’lik bir düşüş gördü.

Bitcoin çöktü. BTC fiyatı 1 saat içinde 800 dolar kadar bir geriledi.Bitfinex’te açık BTC long pozisyonların grafiği Kaynak: Trading View

İlk 100 kriptodan 87’si günlük kayıplar yaşıyor

BTC’deki çöküş aynı zamanda piyasanın liderleri arasından da önemli ölçüde kayıplara yol açtı. Piyasa değerine göre ilk 10’da olan kripto paralardan yedisi yüzde 6 – 8 arasında bir değer kaybı yaşadı.

Şu an Tezos (XTZ) ve Chainlink (LINK) performans olarak son bir günde BTC’yi geçen kripto paralardı. LINK yüzde 3 düşüş yaşadı. XTZ ise ilk 19’da olup da şu an yüzde 4.2 yükselen tek kripto para.

İlgili – Tezos’un geçen yıl 10x yaptığını biliyor muydunuz!?

Bitcoin çöktü. BTC fiyatı 1 saat içinde 800 dolar kadar bir geriledi.XTZ/USD bir günlük grafik Kaynak: Coin360

EOS günün en çok kaybedeni. Son bir günde dolar karşısında yüzde 11.8’lik bir düşüş yaşadı.

Piyasa geneline baktığımızda ise Korku ve Açgözlülük Endeksi’nin 16 Şubat’tan bu yana 59’dan 50’ye düştüğünü görüyoruz. Bu da piyasanın aşırı satış bölgesine doğru gittiğini bir işareti olabilir.

Kaynak

Etiketler:
X