Anasayfa Ethereum Ethereum 300 doların üzerine çıkmaya hazır mı?

Ethereum 300 doların üzerine çıkmaya hazır mı?

Ethereum 300 doların üzerine çıkmaya hazır mı?
0
koinmedya_googlenews

Ethereum 300 doların üzerine yükselişe hazır mı? Bir analiste göre evet. Bunun için birkaç sebep var. Biri ETH grafiklerindeki boğa formasyonu. Diğeri ise Bitcoin’in Golden Cross yapması.


Ethereum 300 doların üzerine çıkmaya hazır mı?

Son 24 saatte Bitcoin, Ethereum ve piyasanın geri kalanı, yaklaşık yüzde 10’luk düşüşten sonra toparlanma belirtileri göstermeye başladılar. CoinMarketCap’in verilerine göre ETH yüzde 6.6 ile 282 doların üzerine ralli yaptı.

Hafta sonu yaşanan büyük düşüşten sonra böyle bir sıçramanın gelmesi analistlere şunu düşündürüyor: Önümüzdeki günlerde Ethereum 300 doların üzerine çıkmak için hazırlık yapıyor. İşte bunun sebepleri.

Ethereum 300 doların üzerine yükselişe hazır mı? Bir analiste göre ever. Bunun için birkaç sebep var. Biri ETH grafiklerindeki boğa formasyonu. Diğer ise Bitcoin’in Golden Cross yapması.

Analiste göre Ethereum yükselişe hazır

Yılın başlamasının ilk günlerinde önde gelen bir trader, Bitcoin’in “Wyckoff Spring” formasyonu oluşturmaya başladığını iddia etmişti. “Sawcruhteez” ismi ile bilinen trader, BTC’nin Ocak ayının ortalasında 9,200 doları göreceği yönünde tahminde bulunmuştu. İşte bu tahminler doğru çıktı ve BTC söz konusu seviyeyi gördü. Tam da analistin belirtti tarihte söz konunu hedefe ulaşmış oldu.

İlgili – 2020 Ethereum fiyat tahmini

Sawcruhteez şimdi de Ethereum’da yükseliş beklediği ile ilgili açıklamalarda bulunuyor. Salı günü paylaştığı tweetinde, Ethereum’ın kısa süre önce “ters baş ve omuzlar formasyonunu doğruladığını” bildiriyor. Bu bir dip belirleme formasyonu ve hemen ardından da ETH bugün yükselişe geçti.

Söz konusu boğa grafik formasyonu ile ilgili dip seviyesi ve güçlü yükseliş dalgası ölçümleri 305 dolara yaklaşık yüzde 8’lik bir ralli öngörüyor.

Analist Financial Survivalism (@Sawcruhteez) şöyle diyor: “ETH/USD az önce ters baş ve omuzlar formasyonusunu doğruladı. Fiyatın hedefi 305 dolar.”

Güçlü Bitcoin altcoinlere yardım edecek

Ethereum’daki pozitif teknik görünüm ile birlikte, Bitcoin de yeniden canlanma belirtileri gösteriyor. Tabii bu durum hem Ethereum hem de diğer altcoin varlıklar için iyi bir durum.

Analistler kısa süre önce BTC’deki düşüşe rağmen Bitcoin grafiğinde önemli bir teknik formasyon oluştuğunu bildiriyor. 50 günlük hareketli ortalamanın 200 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkmasına Golden Cross (Altın Geçiş) deniliyor. Önceki yıllarda benzer formasyon görüldüğünde BTC fiyatı orta vadede büyük ralliler yapmıştı.

İlgili – Ethereum yorumları – ETH ve DeFi, iki başlı ejderha

Nick Chong da daha önceki üç Golden Cross’a örnek veriyor ve bunların yüzde 20,000, yüzde 6,700 ve yüzde 150’lik rallilere yol açtığını belirtiyor.

Nick Chong (@_Nick_Chong) Twitter üzerinden şöyle yazdı: “Gerçek Bitcoin Golden Cross’lar yüzde 20,000, yüzde 6,700 ve yüzde 150 rallilere yol açtı. Eğer tarih tekrar ederse, BTC önümüzdeki dönemde aşırı iyi performans gösterebilir.”

Sonuç itibariyle Ethereum 300 doların üzerine çıkmaya hazırlanıyor diyebiliriz.

Kaynak

Etiketler:
X