Anasayfa Bitcoin 5 yıl içerisinde büyük bir kriz kopacak kripto paralar hazırlıklı olmalı

5 yıl içerisinde büyük bir kriz kopacak kripto paralar hazırlıklı olmalı

5 yıl içerisinde büyük bir kriz kopacak kripto paralar hazırlıklı olmalı
0
koinmedya_googlenews

Erik Voorhees uyarıyor: 5 yıl içinde etkili bir küresel kriz kopacak ve kripto paralar hazırlıklı olmalı. Voorhees, krizin ardından kripto paraların fiat paralara alternatif olacağını düşünüyor.


Kripto paralar hazırlıklı olmalı

ShapeShift’in CEO’su Erik Voorhees, Hollanda’nın Amsterdam şehrinde düzenlenen etkinlikte kripto paralar hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Voorhees’e göre 5 yıl içerisinde büyük bir kriz kopacak kripto paralar hazırlıklı olmalı.

Lütfen Bkz: Boğa döneminde Bitcoin ve altcoinler arasında güçlü korelasyon dikkat çekiyor

Bir medya organının röportajında Voorhees, gündemle alakalı önemli sorulara cevap verdi. Voorhees, 2018 yılına kıyasla kripto para piyasaları hakkında daha iyimser. Çünkü zaman geçtikçe kripto paraların bilinirliliğinin daha da arttığını düşünüyor. İşletmelerin ekonomik zemine daha sağlam bastığını iddia ediyor. 2017 yılında Voorhees’e göre rakamlar hava uçuşuyordu fakat piyasayı tam bilemediklerinden gerekli adımları zamanında atamadılar. Şimdi ise piyasanın daha tecrübeli olduğunu düşünüyor.

Voorhees, DEFI’nın ve stabil coinlerin kripto para piyasalarında önemli açılımlar yapabileceğini ileri sürüyor.

Lütfen Bkz: Rusya bankalar için yeni kripto para mevzuatı hazırlıyor

Voorhees, dünya finansal sisteminin hızla krize doğru ilerlediğini ileri sürüyor. Artan kamu borçları ve aşırı likidite, küresel bankacılık ve finansal piyasalarını krize sürüklüyor. Negatif faiz oranları ve bol likiditeli sistem, bir süre sonra duvara toslayacak. Bu süreç yaşandığında ise Bitcoin ve kripto paralarının kullanımı inanılmaz derecede artacaktır. Yaklaşık 5 yıl içerisinde kopması beklenen bu küresel krize ise kripto paralar hazırlıklı olmalı. Çünkü dolar ve Euro gibi fiat paralara alternatif olarak kripto paralar yaygın biçimde kullanılacak.

Kaynak

X