Anasayfa Ethereum Ethereum yeniden yükselişe geçti – İlk hedef 280 dolar

Ethereum yeniden yükselişe geçti – İlk hedef 280 dolar

Ethereum yeniden yükselişe geçti – İlk hedef 280 dolar
0
koinmedya_googlenews

Ethereum yeniden yükselişe geçti. İlk hedef 280 dolar. 72 saatlik kısa bir düzeltme macerasının ardından, kripto para piyasaları tekrardan yeşillenmeye başladı. Şimdi sırada ne var?


Ethereum yeniden yükselişe geçti – Hedef 280 dolar

 

Son bir haftada dünyanın en volatil piyasası olma iddiasını bir kez daha kanıtlayan kripto para piyasaları, 72 saatlik kısa bir düzeltme hareketinden sonra yönünü tekrardan yukarı çevirdi. Özellikle Top 10’daki altcoinler kayıplarını çok hızlı bir şekilde gidermeye başladı.

Öyle ki yaşanan ayı istilasında ciddi zarar görerek 286 dolar seviyesinden 240 dolar seviyelerine kadar düşen Ethereum, yukarı yönlü hızlı bir ivme yakalayarak yeniden 270 dolar bandına tırmanmayı başardı.

Ethereum yeniden yükselişe geçti

Yaşanan düzeltme hareketinde 250 doların altına düşerek 100 saatlik basit hareketli ortalamayı bile aşağı yönlü kıran ETH’nin, bu kadar hızlı bir şekilde toparlanması, Bitcoin halving moduna giren kripto boğalarının ne denli sabırsız ve istekli olduğunu da bir kez daha gözler önüne serdi.

Olası senaryolar

An itibariyle Ethereum boğaları 272 $ ve 275 $ direnç seviyelerinin üzerinde bir itici bir güç olmak için mevzilenmiş gözüküyor. Söz konusu durumda ETH fiyatının 280 $ ve 285 $ seviyelerine doğru yükselmesi muhtemeldir.

Ethereum’un 300 dolar bandıyla arasındaki en büyük engelse 288 $ – 289 $ civarında girilmiş yoğun satış emirleri olarak görülüyor. Ancak ETH’nin 285 doları geçmesi halinde girilen bu emirlerin çoğunu iptal edileceği düşünülüyor.

Aksi senaryoda, Ethereum fiyatı önümüzdeki 24 saat içinde 275 doların üzerinde devam edemezse, küçük bir düzeltme görebilir. Bu durumda ilk destek 264 dolar seviyesinde olacaktır, bir sonraki ise 100 saatlik SMA’nın hemen üzerinde yani 252 dolar civarında gerçekleşecektir.

Ethereum yeniden yükselişe geçti

Teknik Göstergeler

Saatlik MACD göstergesi ETH / USD paritesi için yükseliş bölgesinde hareket ediyor.

Dün 50 puanın altında olan ve yoğun satış baskısını tetikleyen RSI göstergesi, dünden bugüne piyasaya giren 15 milyar dolar sayesinde rahatlamışa benziyor. An itibariyle 50 puan bandının oldukça üstünde seyrederek boğalara güç veriyor.

Ethereum yeniden yükselişe geçti

İlgili haber: Kripto Para Piyasasında Göreceli Güç Endeksi (RSI) Nasıl Kullanılır?

İlk büyük destek seviyesi: 262 $

İlk büyük direnç seviyesi: 275 $

Kripto para sektöründen son dakika haberler ve çarpıcı değerlendirmeler için bizleri takip etmeye devam edin. Sağlıcakla kalın.

Etiketler:
X