Anasayfa Altcoin Ether ve XRP de kanlı düzeltme

Ether ve XRP de kanlı düzeltme

Ether ve XRP de kanlı düzeltme
0
koinmedya_googlenews

Ether ve XRP de yaşanan kanlı düzeltmenin ardından XRP, önemli bir psikoloji destek seviyesi olan 30 cent’lik desteği kaybetti. Ethereum ise 250 dolarlık desteği kaybetmemek için mücadele ediyor.


Ether ve XRP de kayıp devam ediyor

Bitcoin’in 10 bin doların altına gerilemesinin ardından Ether ve XRP de yüzde 10 civarı kanlı düzeltme yaşanıyor. Bu gelişme Bitcoin hapşırınca Ethereum ve Ripple grip oluyor savını güçlendiriyor.

Lütfen Bkz: Bitcoin hapşırınca Ethereum ve Ripple grip oluyor

koinmedya_brave

Bitcoin, 13 Şubat’ta 10,500 dolar seviyesinde ret yiyince kademeli olarak düşüle geçti. 16 Şubat tarihinde gün içerisinde BTC, bir ara 9,630 dolar seviyelerine kadar geriledi. 9,600 dolarlık destek seviyesinde güçlü bir alımla desteklenen Bitcoin, şimdilik 9,800 dolar seviyesinde kondolide oluyor. Bitcoin’deki bu 800-1000 dolarlık salınım, Ether ve XRP de kanlı düzeltmeye yol açtı.

Ripple yatırımcıları, XRP’nin tam da tarihi destek seviyesi olan 30 cent’in üstüne çıktığına seviniyorken 5-6 cent civarındaki bir düşüş ile şok oldular. Aşağıdaki grafikte XRP’de son 3 günde yaşanan şelale net biçimde gözleniyor.

Ether ve XRP Ether ve XRP de kanlı düzeltme

Benzer değişimi Ethereum’da da görmek mümkün. Ancak Ethereum yatırımcılarının XRP yatırımcılarına göre kısmen daha şanlı olduğunu söyleyebiliriz. XRP’deki düzeltme Ethereum’a kıyasla daha şiddetli gerçekleşiyor.

Ether ve XRP Ether ve XRP de kanlı düzeltme

Kısaca kripto para piyasalarında son 3 gündür yaşanan değişim, bir kez daha altcoinlerin kaderinin Bitcoin’e bağlı olduğunu gösteriyor. Bitcoin’deki düzeltme altcoinlere daha şiddetli yansıyor. Bitcoin’in 9,500 dolar ve altına doğru hareket etmesi ve hatta 9,000 doları görmesi durumunda birçok altcoin, 2020 yılında elde ettiği kazanımlarını kaybedebilir.

Ether ve XRPYukarıdaki grafikte Bitcoin için önemli istatistikler şu şekilde:

Destek seviyeler: $9,500 ve $9,600

Direnç seviyeleri: $10,000 ve $10,100

Kaynak

Etiketler:
X