Anasayfa Bitcoin Bitcoin 9600 dolara geriledi – BTC ideal alım yeri olabilir mi?

Bitcoin 9600 dolara geriledi – BTC ideal alım yeri olabilir mi?

Bitcoin 9600 dolara geriledi – BTC ideal alım yeri olabilir mi?
0
koinmedya_googlenews

Bitcoin 9600 dolara geriledi. BTC ideal alım yeri olabilir mi? Son günlerde alın size volatilite der gibi, bir aşağı bir yukarı giden kripto para piyasalarının bundan sonraki yönü hangi tarafa olacak?


Bitcoin 9600 dolara indi – BTC ideal alım yeri geldi mi?

 

Kripto para piyasaları ipini koparmış boğa misali bir aşağı bir yukarı gidiyor. Hafta sonu 10.400 direncini deneyen ancak başarılı olamayan Bitcoin’in aşağı yönlü hareketi hız kesmeden devam ediyor. Akıllardaki tek soru ise en ideal alım noktası neresi?

koinmedya_brave

Son 2 aylık Bitcoin grafiğini incelediğimizde, BTC’nin her düşüşünün yeni bir dipten alma fırsatı oluşturduğunu görüyoruz. Adeta bayrak deseni oluştururcasına BTC geriye attığı her adımdan sonra ileri yönlü iki adım atıyor!

btc ideal alım yeri

Çoğu emtia da olduğu gibi kripto para piyasalarında da bayrak deseni oluşumu, patern desteğinin korunduğu sürece yükselişin kademeli olarak devam edeceği fikrini güçlendirir. Ancak, bayrak desteğinin altında 9.400 dolar seviyelerine uzanan bir kırılma, Bitcoin fiyatının 9.000 dolara doğru keskin bir düşüş yaşamasına neden olabilir.

Teknik göstergeler

Teknik göstergelere baktığımızda çoğu göstergenin Bitcoin düşüş trendini desteklediğini görüyoruz. Örneğin RSI göstergesi ortalamanın altında yani 50 puan bandının altında işlem görmektedir. Bu da satıcıların geçici destek alanlarına uyguladığı kuvvetin arttığının ve aşağı yönlü trendin devam ettiğinin açık bir göstergesidir.

İlgili haber: Kripto Para Piyasasında Göreceli Güç Endeksi (RSI) Nasıl Kullanılır?

Öte yandan Bitcoin’in hala 200 günlük SMA’nın üzerinde hareket etmesi, Bitcoin boğalarının arenayı hala terk etmediğini bizlere hatırlatıyor. Ancak boğaların güçlü bir hareketle 9.700 dolar desteğini geri almaları gerekiyor. Eğer yakın zamanda bu gerçekleşirse geri dönüş mümkündür.

Değerlendirme

Bitcoin’in son aylarda yaptığı düzeltmelerin hepsini alım fırsatına dönüştürmesi ve Bitcoin halving etkinliğinin yaklaşmakta olduğu göz önünde bulundurulduğunda, istatistiksel dil bizlere BTC’nin içinde bulunduğu düzeltme hareketini de lehine çevirebileceğinin işaretlerini veriyor. Uzun lafın kısası Bitcoin olacaksanız ve fırsat kolluyorsanız, yaşanan bu geri çekilme aradığınız fırsat olabilir.

btc ideal alım yeri

İlgili haber: Uzman görüşü: Corona Virüs Bitcoin, altın ve hisse senedi fiyatlarını tetikliyor

Kripto para sektöründen son dakika haberler ve çarpıcı değerlendirmeler için bizleri takip etmeye devam edin. Sağlıcakla kalın.

Etiketler:
X