Anasayfa Altcoin Ripple haber Ripple tarihi ralli öncesi dönemini yaşıyor

Ripple tarihi ralli öncesi dönemini yaşıyor

Ripple tarihi ralli öncesi dönemini yaşıyor
0
koinmedya_googlenews

Analistler uyarıyor: Ripple tarihi ralli öncesi dönemini yaşıyor! Bazı indikatörler, son günlerin en iyi performas gösteren kriptolarından biri olan XRP için, 2017’nin sonundaki teknik görünüme işaret ediyor.


Ripple tarihi ralli öncesindeki gibi görünüyor! 

XRP’nin fiyatı 2019’daki %50’lik düşüşün ardından, son birkaç hafta içinde etkileyici bir performans göstermeye başladı. Aralık ayında 0,17 dolara düşen dijital varlık, iki katından fazla yükseldiğine şahit olduk. Yazımızı yayına hazırladığımız sırada ise 0,336 dolar ile işlem görüyor.

Bu, XRP’nin şu ana kadar %63 oranında değer kazanarak, nispeten Bitcoin’i geride bıraktığı anlamına geliyor. Kriptonun performansı, zaten başlı başına etkileyici olsa da analistler, popüler altcoinin önümüzdeki aylarda daha büyük bir patlama yapmasını bekliyor.

koinmedya_bybit

Dahası birçoğu, XRP’nin şu anki fiyat hareketini, birkaç hafta içinde %1,000‘in üzerinde bir ralliye yol açan bir teknik görünüme, yani 2017’nin sonundaki fiyat hareketine benzetiyor. Nitekim, bu analistlere göre Ripple tarihi ralli öncesindeki gibi görünüyor.

ripple-tarihi-ralli-koinmedya-com

Analistler uyarıyor: Ripple tarihi ralli öncesinde olduğu gibi patlamaya hazırlanıyor!

Bitcoin ve XRP’nin fiyat hareketleri üzerine nokta atışı tahminler yapan bir piyasa yorumcusu olan Magic kısa süre önce, XRP’nin kilit dirençleri kırdığına dikkat çekti. Ve XRP’nin yakında büyük bir ralli görebileceğini düşündüğünü belirtti:

“Bu, hakikaten bir boğa koşusu olabilir. XRP’nin grafiği, 2017’nin son zamanlarındaki yani büyük ralli öncesindeki gibi görünüyor ve direnç tamamen ortadan kalktı. Tabi hiçbir şey kesin denemez. Böyle zamanlarda en iyi dostum stoplardır.”

Ayrıca bir başka popüler analist HODL2100K’ya göre de, XRP’nin haftalık grafiği son derece olumlu bir sinyal veriyor. IchiEMA göstergesi, geçen haftaki fiyat mumu üzerinde bir satın alma sinyali verdi ve bu da fiyatları önemli ölçüde yükseltti.

Bu çok önemli, çünkü daha önce önceki satın alma sinyalleri, altcoin fiyatındaki güçlü artışlardan önce görülüyordu. Şöyle ki:

  • Mayıs 2019’da IchiEMA, kripto para birimi çok yüksek bir artış kaydetmeden önce alım sinyali verdi.
  • Eylül ayında, Ripple’nin Swell konferansından önce yine XRP’ye büyük oranda değer kazandıran başka bir hareketten önce de aynı sinyal görüldü.
  • Ancak en önemlisi, bu sinyal, XRP’nin 2017 sonunda efsanevi artışına başlamadan iki hafta önce görüldü. Ripple tarihi ralli sırasında, bir aydan daha kısa süre içerisinde %1,000’in üzerinde bir kazanç elde etti. Ve 0.20 dolardan 3.00 doların üzerine yükseldi.

 Bu arda Inmortal Technique isimli bir başka traderin görüşlerinden de bahsetmeden geçmeyelim. Trader, kısa bir süre önce XRP’nin aynı anda iki temel uzun vadeli direnci kırdığını açıkladı. Ve bu dirençlerin, 2018’in Eylül ayında oluşan ve o zamandan beri yukarı yönlü fiyat hareketini engelleyen direnç ve birkaç ay boyunca rallileri durduran bir düşüş trendi seviyesi olduğunu ifade etti. 

Ripple hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

 

 

X