Anasayfa Altcoin “Ethereum bitmiştir”: Justin Sun

“Ethereum bitmiştir”: Justin Sun

“Ethereum bitmiştir”: Justin Sun
0
koinmedya_googlenews

Tron’un CEO’su Justin Sun, sansasyonel ve tahrik edici açıklamalarına devam ediyor. Sun, “Ethereum bitmiştir” açıklamasında bulundu.


Ethereum bitmiştir!

Tron CEO’su Justin Sun, twitter yolu ile ilginç bir açıklamada bulundu. Justin Sun’ın açıklaması şu şekilde:

“Planımız var. Ethereum bitmiştir. Tron Bitcoin liquidnetwork’a taşınıyor”

Justin Sun’ın Ethereum konusundaki eleştirileri ciddi biçimde karşı eleştiri aldı. Justin Sun yukarındaki tweet’i 8 Şubat tarihinde paylaştı. Bu tarihte Ethereum 225 dolardan işlem görüyordu. Yazının kaleme alındığı saatte ise Ethereum 266 dolardan işlem görüyor. Justin Sun, Ethereum’u eleştirdikçe Ethereum değer kazanıyor.

Tron ile Ethereum arasındaki rekabet Dapps endüstrisinde yaşanıyor. Dapps endüstrisinde ilk 10’da en çok talep gören uygulamaların 4’ü Tron’a 3’ü ise Ethereum’a ait. Tron, bu endüstriye yeni girmesine rağmen aktif uygulamalar geliştirmeyi başardı. Yine de Ethereum’un blockchain altyapısı en çok talep gören kripto paralardan. Tokenizasyon sürecinde birçok firma Ethereum ağını tercih ediyor. Avrupa merkezli birçok emlak şirketi, varlıklarını Ethereum ağı üzerinden tokenize ediyor.

Lütfen Bkz: Avrupa’dan Ethereum destekli emlak tokeni arzı: Türkiye de bu yolla inşaat sektörünü canlandırabilir.

Ethereum, merkez bankalarına da blockchain üzerinden “ulusal kripto para” sürme konusunda yardım etmeye hazırlanıyor.

Lütfen Bkz: Merkez bankaları Ethereum blockchain’i üzerinden dijital para birimi üretebilir

Kısaca Tron başarılı bir kripto para projesi ancak Ethereum’un tahtını sallayacak kadar değil. İki kripto paranın piyasa değeri başka söze gerek bırakmıyor. Yazının kaleme alındığı saatte Ethereum’un toplam piyasa değeri 29,2 milyar dolar. Tron’un ise 1,61 milyar dolar.

Kaynak

Etiketler:
X