Anasayfa Kripto para Haber ABD Hazine Bakanı: Yeni kripto para düzenlemeleri getireceğiz
koinmedya_brave

ABD Hazine Bakanı: Yeni kripto para düzenlemeleri getireceğiz

ABD Hazine Bakanı: Yeni kripto para düzenlemeleri getireceğiz
0

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, önemli ölçüde yeni kripto para düzenlemeleri çıkaracaklarını bildirdi. Bunları ABD Senatosu’ndaki bütçe oturumu sırasında bir soru üzerine dile getirdi.


ABD yeni kripto para düzenlemeleri getiriyor

ABD’deki Demokratlar başkanlık yarışında, kripto paralar söz konusu olunca en ileri görüşlü adaylarını kaybetmiş olabilirler. Buna rağmen parti saflarından kripto paralarla ilgili konular konuşulmaya devam ediyor. Zaten ABD piyasasında kripto paralar ve blockchain teknolojisine ilişkin patent başvurusu ve şirket sayısı artmaya devam ediyor. Bu da kripto paralar konusunu 2020’de hem ekonomik hem de politik bir konu haline getiriyor.

ABD Senatosu, Çarşamba günü 2021 bütçesi ile ilgili bir oturum yaptı. Başkan Donald Trump’ın 4.8 trilyon dolarlık önerisini savunan Senatör Maggie Hassan ise bir de kripto paralar ile ilgili bir soru sordu.

İlgili – Son Dakika! Amerika Merkez Bankasından kripto para hamlesi

Sorusu ise şu şekilde: “Şüpheli kripto para birimi işlemlerinin yasadışı faaliyetlerin izlenmesi ile kripto para ile finanse eden teröristlerin ve diğer suç örgütlerini soruşturulmasında Hazine’nin önerilen bütçesinde nasıl bir artış öngörülüyor?”

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, önemli ölçüde yeni kripto para düzenlemeleri çıkaracaklarını bildirdi. Bunları ABD Senatosu’ndaki bütçe oturumu sırasında bir soru üzerine dile getirdi. ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin ise kameralar karşısında şöyle devam verdi: “FinCEN’de (Mali Suçları Önleme Merkezi) önemli ölçüde yeni kripto para düzenlemeleri çıkarmak üzereyiz. Teknolojinin ilerlediğinden emin olmak istiyoruz, ancak diğer taraftan, kripto para birimlerinin eski İsviçre gizli numara banka hesaplarının eşdeğeri gibi kullanılmadığından da emin olmak istiyoruz.”

İlgili – ABD ve Meksika arasına Ripple koridoru

Kripto ve blockchainin ABD’deki geleceği

Bu arada ABD’deki askeri sözleşmeli şirketler, blockchain teknolojisini benimseme konusunda istekli olduklarını göstermeye başladılar. Hatta ABD merkezi bankası Fed bile kripto paralarda gelecek görmeye başladı.

ABD’li bakanın yukarıda belirtilen açıklamaları ise şu anlama geliyor. ABD bir yandan kripto paralara kucak açarken, diğer yandan da şeffaf olmalarını istiyor. Böylece yeni kripto para düzenlemeleri ile para aklama olaylarını da önlemiş olacak.

Kaynak

koinmedya_brave
Etiketler:
X