Anasayfa Altcoin Ripple Mısır Merkez Bankası ile çalışacak
koinmedya_brave

Ripple Mısır Merkez Bankası ile çalışacak

Ripple Mısır Merkez Bankası ile çalışacak
0

Ripple hinterlandını kamu kuruluşları ile genişletiyor. Ripple Mısır Merkez Bankası ile çalışacak. 2019 yılında Ripple Birleşik Arap Emirlikleri ile de benzer ortaklık geliştirmişti.


Ripple Mısır Merkez Bankası alt yapısını güncelliyor

Ripple’ın ödemeler endüstrisine getirdiği yenilik birçok finansal kuruluş tarafından talep görüyor. Bu kurumlardan öne çıkanlar Japonya merkezli SBI Holding ve MoneyGram. Şimdi ise bir kamu kuruluşunun Ripple’ın teknolojisinden faydalanacağını öğreniyoruz. Ripple Mısır Merkez Bankası ile çalışacak.

Lütfen Bkz: 1 milyar XRP şu ana kadar Jed McCalep tarafından piyasaya sürüldü

Mısır Merkez Bankası, Ripple teknolojisi ile sınırlar arası daha hızlı, güvenli ve ucuz fon transferi gerçekleştirebilecek. Anlaşma için merkez bankası başkanı Hisham Okasha ve başkan yardımcısı Dalia El-Baz ile Ripple tarafı gerekli imzaları attılar.

Bankadan yapılan açıklamaya göre Ripple teknolojisi ilk olarak ülke içi fon transferlerinde kullanılacak. Sonrasında ise uluslararası alana açılacaklar. Başkan Okasha, Ripple’ın 300’ün üzerinde finansal kuruluşla bağının olmasını merkez bankasının avantajına olacağını belirtti. Okasha, Ripple teknolojisine geçiş aşamasında bir süreliğine test uygulamalar gerçekleştireceklerini vurguladı.

Lütfen Bkz: JPMorgan Ethereum ekosistemi ile bağlarını güçlendiriyor

Ripple’ın XRP’si ise son günlerde yakaladığı ivme sayesinde 30 cent’lik tarihi destek seviyesine geri yakalamaya çalışıyor. XRP’nin üst üste yakaladığı yeşil mumlar fiyatları 30 cent’in üstüne taşıdı ve XRP 30 cent’in üstünde tutunmak için mücadele veriyor. XRP en son Kasım 2019’da 30 cent’i görmüştü.

Aşağıdaki grafikte XRP fiyatlarında değişimi görüyoruz.

Ripple Mısır

Kaynak

koinmedya_brave
Etiketler:
X