Anasayfa Ethereum JPMorgan Ethereum ekosistemi ile bağlarını güçlendiriyor
koinmedya_brave

JPMorgan Ethereum ekosistemi ile bağlarını güçlendiriyor

JPMorgan Ethereum ekosistemi ile bağlarını güçlendiriyor
0

JPMorgan Ethereum arasındaki ticari ilişki boyutunu arttırıyor ve bu süreç fiyatlara olumlu yansıyor. Ethereum fiyatlarında bugün yüzde 12’nin üzerinde değer artışı yaşanıyor.


JPMorgan Ethereum ilişkisi fiyatlara yansıyor

Yazının kaleme alındığı saatte Ethereum yüzde 12’nin üzerindeki prim artışı ile beraber 250 dolarlık direnç seviyesini test ediyor. Bitcoin ise 10 bin doların üstündeki yerini sağlamlaştırıyor. Ethereum’daki fiyat artışında JPMorgan ile ilişiklisi etkili oluyor. JPMorgan Ethereum ekosistemi ile bağlarını güçlendiriyor.

Bilindiği üzere kripto para piyasalarına doğrudan girmeye karar veren kurumsal firmaların başında JPMorgan geliyor. JPMorgan, 2019 yılında Facebook’tan önce bankacılık işlemlerinde kullanılmak üzere kripto para çıkaracağını açıkladı. Güçlü banka, çıkarmayı planladığı kripto parayı ise Ethereum blockchain’i üzerinden üretmeyi planlıyor. Bunun için blockchain şirketi ConsenSys ile ortak çalışıyor.

Lütfen Bkz: Ethereum Dapps kullanıcı sayısında rekor kırıyor

Reuters’tan yapılan açıklamaya göre JPMorgan’un blockchain’i Quorum, Ethereum blockchain’i ile yapılandırıldı. Blockchainlerin birleşimi ise Ethereum’un kurucularından Joe Lubin tarafından yönetiliyor.

Bu gelişmeyi analist Satoshi Flipper, Ethereum fiyatlarını olumlu etkileyecek bir gelişme olarak takipçilerine duyurdu.

Ethereum bu haberin ardından yaklaşık 30 dolar değer kazandı.

Ethereum blockchain ağı birçok kripto para projesine ev sahipliği yapıyor. Galatasaray’ın taraftar tokenı Ethereum üzerinden çıkarılıyor. NBA yıldızı Spencer Dinwiddie, sözleşmesi Ethereum üzerinden tokenize ediyor. Hatta Ethereum merkez bankaları için kripto para üretmeye hazır.

Lütfen Bkz: Merkez bankaları Ethereum blockchain’i üzerinden dijital para birimi üretebilir

Aşağıdaki grafikte 2020 yılı içerisinde Ethereum fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

JPMorgan Ethereum JPMorgan Ethereum ekosistemi ile bağlarını güçlendiriyor

Kaynak

koinmedya_brave
Etiketler:
X