Anasayfa Ethereum Ethereum hedefi 300 dolar ama dikkat!
koinmedya_brave

Ethereum hedefi 300 dolar ama dikkat!

Ethereum hedefi 300 dolar ama dikkat!
0

Ethereum hedefi yeniden güncellendi. Yalnızca 1 hafta önce 200 doların altında seyreden Ethereum bugün 267 dolara yükseldi. Peki ehdef neresi?


Ethereum Hedefi 300 Dolar

Ethereum fiyatı 250 dolar seviyesini çabuk kırdı. Bu kadar hızlı bir yükselişi kimse beklemiyordu. Öyle ki Ethereum düne 222 dolar seviyesinden başlamıştı. Ethereum’un Bitcoin karşısında büyük bir atağa kalkması dolar karşısındaki pozisyonunda pump gerçekleşmesine sebep oldu.

Ethereum 200 direncini kırdığında tarihler 5 Şubat 2020’yi gösteriyordu. 11 Şubat tarihli günlük mum 236 dolardan kapandı. Gözler bir sonraki psikolojik direnç olan 250 dolarda iken ETH bir anda pump yaptı. 12 Şubat 2020’de Ethereum çoktan 267 dolara yükselmişti bile. Ethereum psikolojik sınırları o kadar hızlı bir şekilde aşıyor ki yatırımcılar gidişatın ne zaman duracağını merak ediyor.

Ethereum Bitcoin’in de yükselmesiyle dolar karşısında önemli yükselişlere imza attı. ETH zaten yapılan araştırmalarda BTC ile en yüksek korelasyona sahip kripto para olarak karşımıza çıkıyor. Yani ETH fiyat hareketi büyük oranda BTC’yi takip ediyor. Bitcoin 2020 Ocak ayında %31 kazandırırken Ethereum %51’lik kazanım sağladı. Ethereum Şubat ayında da benzer bir performansa imza atabilir.

Ethereum Şubat ayına 180 dolardan giriş yaptı. Henüz Şubat ayının ilk 2 haftası sonlanmamışken Ethereum 267 dolara yükselerek %48 artış sağlamış oldu. Gerçekten inanılmaz bir performans!

ethereum hedefi

Yukarıdaki grafikte Ethereum’un Bitcoin karşısındaki durumunu görüyoruz. Yeni yılın başlangıcı ile birlikte Ethereum, Bitcoin karşısında çok güçlendi. Sadece bugün %10’un üzerinde artış sağladı. Ethereum boğalarında henüz bir yorulma emaresi gözlemlenemiyor. Bitcoin’in de kısa vadede hala yükseliş eğiliminde olduğu düşünülürse Ethereum için olumlu düşünmemek için hiçbir sebep bulunmuyor.

Ethereum mevcut altcoin baharı rüzgarlarını ateşlemiş görünüyor. Ethereum’da görülen agresif yükseliş hareketinin bir benzerini, bir diğer büyük altcoin olan Ripple XRP’de görmemiz oldukça olası. Ethereum’un son zamanlardaki yükselişine kadar pump yapan coinler ICX, HBAR ve WAN gibi küçük coinlerdi. Ethereum’un yükselişi ise tüm görüntüyü değiştirdi.

Ethereum ve Ripple gibi büyük coinlerin ani yükseliş sergilemesi Bitcoin hakimiyet oranını iyice yere serebilecek hareketler. Bu yüzden altcoin baharının gelmesi için Litecoin, Ripple ve Ethereum gibi büyük coinlerin dik durması elzem.

Bu kadar kısa sürede Ethereum‘un bu denli yükseliş sergilemesi FOMO duygusunu tetiklese de dikkatli olmak lazım. Zira Ethereum hem Bitcoin hem de dolar paritesinde kritik direnç hatlarına ulaşmış durumda. Bu seviyeden bir düzeltme beklemek mantıklı olacaktır. Beklenen düzeltme sonrası Ethereum’un ilk hedefi kolaylıkla 300 dolar diyebiliriz.

Ethereum hakkında daha fazlası için Tıklayın

koinmedya_brave
Etiketler:
X