Anasayfa Altcoin Google duyurusu sonrası Hedera Hashgraph pump yaptı – Yüzde 105 artış

Google duyurusu sonrası Hedera Hashgraph pump yaptı – Yüzde 105 artış

Google duyurusu sonrası Hedera Hashgraph pump yaptı – Yüzde 105 artış
0
koinmedya_googlenews

Google duyurusu sonrası Hedera Hashgraph pump yaptı. HBAR fiyatı yüzde 105 değer kazandı.


Google duyurusu sonrası Hedera Hashgraph pump yaptı

Google Cloud Platform, Hedera ile ilgili bir duyuru yayınladı. Duyuruda Hedera’nın dağıtılmış muhasebe defteri teknolojisi (DLT) geliştirdiğini ve bunun da hashgraph konsensüs algoritmasına dayandığı belirtiliyor.

Google ayrıca DLT’nin piyasaya çıkmasından bu yana Hedera’nın Google Cloud Platformu’nun (GCP) Premium özelliklerini kullanarak ağın istikrarı ve güvenilirliğini sağladığını da bildiriyor.

Hedera da Google ile yaptığı işbirliğini Twitter hesabı üzerinden duyurdu. Tweette şöyle deniliyor: “Google’dan açıklama: Hedera Hashgraph ile çalışarak yeni nesil dağıtılmış defter teknolojisini destekliyoruz.”

İlgili – MetaMask Google Play’de yeniden yayında

Bu açıklamalar üzerine Hedera Hashgraph (HBAR) fiyatı pump yaptı. Güne 0.01895 dolardan işlem görerek başlayan kripto para, bir yandan yüzde 70’in üzerinde artış kaydetti. Bu durum HBAR grafiğine de kocaman bir yeşil mum şeklinde yansıdı.

Kripto para borsası Bittrex’in sağladığı HBAR – USD paritesi verilerine göre, güne 0.01895 dolardan başlayan kripto para 0.03900 dolar ile gün içi zirvesini yaptı. Günlük açılış ile zirve arasında tam yüzde 105’lik bir artış var.

Google duyurusu sonrası Hedera Hashgraph pump yaptı. HBAR fiyatı yüzde 105 değer kazandı. Hedera Hashgraph pump sonrası bir miktar geri çekildi ve bu yazının hazırlanması sırasında 0.031552 dolardan işlem görüyor. Hala yüzde 66’lık bir pump grafikteki pozisyonunu koruyor.

İlgili – Kripto para coin fiyatları neye göre belirleniyor?

Google gibi bir teknoloji devinin kripto ve dağıtılmış muhasebe defteri (DLT) teknolojisi alanına ilgi duyması ve desteklemesi, kripto topluluğu için önemli bir haber. Bu aslında kurumsal ilginin bir farklı bir açıdan bir göstergesi.

Bu arada Google ayrıca Hedera Yönetim Konseyi’nin de bir üyesi haline geliyor. Bununla Google sadece DLT’yi desteklemekle kalmayacak, aynı zamanda ağdaki stratejik planlamada da rol alacak. Tabii bu gelişme bundan sonra da kripto paranın fiyatına olumlu etkiler yapabilir.

Hashgraph, 2016 yılında Swirlds’in kurucu ortağı ve CTO’su Leemon Baird tarafından geliştirilen bir dağıtılmış  defter teknolojisi. Asenkron “Byzantine Fault Tolerance” konsensüs algoritmasının platformu saldırılara karşı güvence altına alabileceği düşünülüyor.

Kaynak

Etiketler:
X