Anasayfa Altcoin Ethereum Classic Fantom üzerinden DeFi alanına giriş yaptı

Ethereum Classic Fantom üzerinden DeFi alanına giriş yaptı

Ethereum Classic Fantom üzerinden DeFi alanına giriş yaptı
0
koinmedya_googlenews

Ethereum Classic Fantom üzerinden DeFi alanına giriş yaptı. Fantom ekosistemi tıpkı Maker gibi teminatlı borç sistemi kuruyor. En büyük fark, burada Ethereum yerine ETC kullanması olacak.


Ethereum Classic Fantom üzerinden DeFi alanına giriş yaptı

ETC Labs ve Fantom Vakfı, merkeziyetsiz finansı (DeFi) Fantom’un ekosistemine getirmek için işbirliği yapıyor. Bununla ilgili basın duyurusu 10 Şubat’ta yapıldı. Ethereum Classic (ETC) burada teminat rolü görecek. Sonuçta ise Fantom’ın platformunda tıpkı Maker’ın DAI’si gibi bir stabil coin çıkarılacak.

Fantom, proje için özel olarak geliştirilen bir DeFi çerçevesi olan Xar Network’ü kullanacak. Bu çerçeve, gelişmiş DeFi seçeneklerini destekleyen bir blockchain ortamı sunmak için Fantom’un “Lachesis” ve “TxFlow” gibi ” Byzantine Fault Tolerant” (BFT) konsensüs teknolojilerinden bazılarını kullanacak. Sistem teminatlı kredilere, sentetik varlıklara, atom takaslarına izin veriyor ve Ethereum ve Binance Chain gibi harici blockchainlerle birlikte çalışabilme özelliğine de sahip.

koinmedya_bybit

İlgili – Ethereum Classic DeFi projeleri için ETH’den daha iyi bir platform: İddia

Ethereum Classic Fantom platformunda sadece bir teminat olarak görev yapacak. Stabil coinler ise Collateralized Stable Currency Tokens (Teminatlı Stabil Para Tokenleri – CSCT) ismi verilen Xar Network’ün blockchain-agnostik stabil coin protokolü üzerinden işlem yapacak.

Ethereum Classic Fantom üzerinden DeFi alanına giriş yaptı. Fantom ekosistemi tıpkı Maker gibi teminatlı borç sistemi kuruyor. En büyük fark, burada EThereum yerine ETC kullanması olacak.

Fantom öncelikle, izin verilen ağlardaki stabil coinleri basmak için ETC’yi kullanarak kurumsal ve resmi kullanım durumlarını hedef alıyor.

Fantom platformu üzerinde stabil coin çıkaran kuruluşlar, teminatları üzerinde tam kontrole sahip olacak. Ayrıca söz konusu stabil coinleri de stake ederek gelir elde etme imkanı da bulunuyor.

Öyle görünüyor ki Fantom Ethereum (ETH) kullanmak yerine, ikizi olan ETC’yi kullanmayı tercih etmiş. Burada ETC’nin değişmezliğe olan bağlılığının etkili olduğu düşünülüyor.

İlgili – Ethereum yorumları – ETH ve DeFi, iki başlı ejderha

Bu işbirliği sonucunda ETC’nin Fantom ekosistemindeki kullanımının daha da genişlemesi bekleniyor. Araç seti, farklı Fantom chainleri ile Cosmos ağındakiler arasında önemli birlikte çalışabilirlik de sağlıyor.

Öte yandan Ethereum Classic’in kendisi de DeFi platformlarına ev sahipliği yapabilir. Ancak şimdilik burada bir teminat olarak kullanılacak. ETC yetkilisi ise geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, Ethereum Classic’in de artık DeFi alanında yer almaya başlayacağını bildirmişti.

Kaynak

X