Anasayfa Bitcoin Bitcoin ilgisi patlama yaptı: Google aramalarında yüzde 33 artış

Bitcoin ilgisi patlama yaptı: Google aramalarında yüzde 33 artış

Bitcoin ilgisi patlama yaptı: Google aramalarında yüzde 33 artış
0
koinmedya_googlenews

Bitcoin ilgisi patlama yaptı: Google aramalarında yüzde 33 artış. Bitcoin’in 10.000 doları geçmesiyle beraber, Google’da BTC aramaları geçen haftaya oranla %33 artış gösterdi. FOMO duygusu kapıda mı?


Bitcoin ilgisi patlama yaptı: Google aramaları %33 arttı

 

Google aramaları kripto para piyasaları için genelde gecikmeli bir gösterge olarak kabul edilir. Başka bir deyişle Google aramalarında yaşanan artış, piyasa hareketinden sonra gerçekleşir, önce değil. Aslında aynı şey sosyal medya içinde söylenebilir. Dün BTC’nin 10.000 doları geçtikten sonra Twitter’da en çok konuşulan konular listesine girmesi bu konuya örnek olarak verilebilir.

koinmedya_bybit

Yukarıdaki grafikten de gördüğünüz gibi, Bitcoin aramaları 10.000 dolarlık fiyat hareketinden sonra yükseldi. Ancak yükselen bu trendin BTC fiyatına pek bir etkisi olmadı. Çünkü Bitcoin fiyatı bir süre 10.000 dolar bandında takılsa da yeni haftayla beraber 9.700 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Fakat her ne kadar Google aramaları gecikmeli bir gösterge olarak kabul edilse de 2017 boğasında da yaşadığımız gibi, art arda oluşan trend tepecikleri çok daha büyük bir fiyat hareketinin tetikleyicisi olabilir.

bitcoin ilgisi patlama

Google Bitcoin aramalarının yeni trend tepecikleri oluşturacağını kesin bir dile söylemek zor. BTC tekrardan 10.000 dolar barajını geçerse, insanların ilgisi tekrardan Bitcoin’e yönelebilir ve bu da olası bir FOMO duygusunu tetikleyebilir.

İlgili haber: Kripto para ticaretinde FOMO duygusu

BTC fiyatı nereye gider?

Bitcoin genel grafiğini incelediğimizde BTC’nin 10.000 dolar barajına geldikten sonra, en azından 11.500 dolar seviyelerine kadar çıkmadan aşağı yönlü keskin bir düşüş yapmadığını görüyoruz. Bitcoin, fraktal kurallarına büyük ölçüde riayet eden bir emtiadır. Bu sebeple BTC’nin 9.700 dolara geri çekilmesini, oyun kurucuların dipten BTC toplamaları için düzenlenmiş küçük bir geri çekilme hareketi olarak tanımlanabileceğini ve önümüzdeki günlerde BTC’nin yoluna kaldığı yerden devam edeceği düşünüyorum.

bitcoin ilgisi patlama

Kripto para sektöründen son dakika haberler ve çarpıcı değerlendirmeler için bizleri takip etmeye devam edin.

Etiketler:
X