Anasayfa Ethereum DeFi’nin gösterdiği: En ideal Ethereum kullanım alanı finans mı?

DeFi’nin gösterdiği: En ideal Ethereum kullanım alanı finans mı?

DeFi’nin gösterdiği: En ideal Ethereum kullanım alanı finans mı?
0
koinmedya_googlenews

En ideal Ethereum kullanım alanı finans mı? DeFi’nin ETH üzerinde gelişmesi bu yönde bir gidişata işaret ediyor. 


En ideal Ethereum kullanım alanı finans mı?

Merkeziyetsiz finans (DeFi) son birkaç ayda güç kazanmaya devam etti. DeFi’nin son başarısı ise burada kilitli olan toplam değerin 1 milyar dolar dönüm noktasına ulaşması şeklinde görüldü.

En ideal Ethereum kullanım alanı finans mı? DeFi’nin ETH üzerinde gelişmesi bu yönde bir gidişata işaret ediyor. Kaynak: Binance Research | 2019’da DeFi’de Ethereum aylık tekil kullanıcı sayısı

koinmedya_bybit

İlginç bir şekilde Ethereum kullanım alanı DeFi’de genişlemeye devam ediyor. Çünkü merkeziyetysiz finans ekosisteminin büyük bir bölümü ETH üzerine kuruldu. Ayrıca DeFi’de Ethereum üzerindeki en önemli uygulamalardan biri.

İlgili – Ethereum yorumları – ETH ve DeFi, iki başlı ejderha

DeFi konusuna odaklanarak haberler hazırlayan “The Defiant” kurucusu Camila Russo şöyle konuştu: “Bence Ethereum kullanım alanı olarak finansın bu kadar geniş bir ilgi görmesinin bir sebebi var. Çünkü blockchain dışındaki geleneksel ekonominin bu finans ayağı çok eski ve her an bozulabilecek gibi duruyor. Hala birçok aracıya bağlıyız, hala bu kadar yüksek ücretler ödemek zorundayız, hala doğduğumuz yerle, hangi finansal hizmetler aldığımızla sınırlıyız. Değer ve paranın nasıl hareket edebileceği konusunda birçok engel var.”

Camila Russo ayrıca internetin şu an içerik üretmek ve yayınlamak için kullanıldığını (Internet of content) belirtiyor. Ancak bir de değerlerin aktarılmasında kullanılan bir internete de (Internet of value) ihtiyaç olduğunu kaydediyor. İçerikler dünya genelinde paylaşılabiliyor. Ancak aynı şey değerler, varlıklar için geçerli değil. Russo, blockchain’in gerçek bir “Internet of value” (Değer İnterneti) sahip olmanın temel sorunlarını çözdüğüne inanıyor.

İlgili – 2020 Ethereum fiyat tahmini

Tabii Bitcoin’in çıkarılması bu yöndeki ilk adımdı. Ethereum ise bu ilk adımı daha da ileriye taşıyor. Bunu da “programlanabilir para yaparak” gerçekleştiriyor. Özellikle de değerin merkeziyetsiz bir şekilde kullanılmasına imkan sağlayarak.

Eski bir Bloomberg muhabiri olan Camila Russo şöyle diyor: “Bu, kendi değerlerinizi gerçekten kontrol altına almanın bir yoluna sahip olmak için olması gereken çok büyük bir şey. Ethereum bunu yapmanın bir yolunu sundu. İnsanlar da gerçek bir kullanım örneği ve uyum gördüğü zaman gerçekten heyecanlandılar.”

Bu arada Ethereum fiyatı o çok beklenen kazanımları bu yıl göstermeye başladı. Şu an ETH 228 dolardan işlem görüyor. Ayrıca kripto para 25 milyar dolar piyasa değerine sahip ve son 24 saatlik işlem hacmi de 15 milyar dolar.

En ideal Ethereum kullanım alanı finans mı? DeFi’nin ETH üzerinde gelişmesi bu yönde bir gidişata işaret ediyor. Kaynak: CoinStats | Ethereum [ETH]

Kaynak

Etiketler:
X