Anasayfa Ethereum Ethereum Teknik Analiz Ethereum yeni fiyat hedefi 300 dolar denebilir mi?
koinmedya_brave

Ethereum yeni fiyat hedefi 300 dolar denebilir mi?

Ethereum yeni fiyat hedefi 300 dolar denebilir mi?
0

Ethereum yeni fiyat hedefi kaç dolar? Popüler bir kripto para analistine göre, son zamanlarda güçlü bir ivme yakalayan Ethereum için, bundan sonraki hedef 300 dolar olabilir!


İşte Ethereum yeni fiyat hedefi!

Ethereum, 2020’nin başından bu yana güzel bir yükseliş eğilimi yakaladı. Bu da ETH’nin son birkaç gün içinde hem Bitcoin hem de genel olarak kripto para piyasasındaki tüm paralardan önemli ölçüde daha iyi performans göstermesine neden oldu.

Aslında bu yükseliş, hem teknik hem de temel dinamiklerle desteklendi. KoinMedya olarak, 2019’un sonlarına yaklaşırken, Ethereum’un DeFi alanında parlayan bir yıldız haline gelmeye başladığından bahsetmiştik. Ve 2020’nin Ethereum’un yılı olacağını söylemiştik.

Nitekim, DeFi, 2019’da toplamda kilit altında tutulan 2.7 milyon ETH ile önemli ölçüde büyüme kaydetti. Ethereum, merkeziyetsiz finans ekosisteminin odak merkezi haline geldi. Dahası, şu anda 1 milyar doları aşan bu piyasanın, 2020’de 5 milyar dolar olacağı tahmin ediliyor.

Ethereum-yeni-fiyat-koinmedya-com

Şimdi bu yükselişe bir de teknik açıdan göz atalım.

Yükseliş eğilimi, kripto para birimi 200 doların üzerine çıktıktan sonra ivme kazandı. Psikolojik olarak önemli olan direnç seviyesinin üzerindeki son hareket, daha büyük kazanımlara kapı araladı.

Ethereum yükseliş trendini sürdürebilecek mi?

Popüler bir analist, ETH’nin teknik bir yükseliş formasyonundan çıktıktan sonra 300 dolara doğru bir hamle yapabileceğini belirtiyor. Ancak Ethereum yeni fiyat hedefi 300 dolar diyen bu analistin aksine, kriptonun, yakın vadede önemli bir geri çekilme göreceğine inanan analistler de var.

Yazımızı yayına hazırladığımız sırada, Ethereum %3’lük bir artışla 225 dolardan işlem görüyor. Bu da dünkü 210$’lık düşük seviyelerinden kayda değer bir tırmanışa işaret ediyor.

Biraz daha geriye gidecek olursak; ETH’nin haftalık fiyat hareketinde, kriptonun son yükseliş hareketinin, parabolik bir tırmanıştan ziyade sabit bir yükseliş olarak kategorize edildiği anlaşılıyor.

Bununla birlikte, bu inanılmaz derecede yüksek fiyat eğiliminin, parabolik bir harekete dönüşmek üzere olabileceğini belirtmek gerekir. Çünkü kripto, son derecede pozitif bir yükseliş formasyonundan çıkmak üzere.

Twitter’in popüler kripto para birimi analistlerinden CryptoBirb de, ETH’nin son zamanlarda düşen bir kamadan çıktığını ve yaklaşık 300 dolarlık bir hedefe ulaşmak üzere hareket ettiğini ifade ediyor. Hatta analist, birkaç hafta önce aşağıdaki grafikteki patterne işaret ederken, Ethereum yeni fiyat hedefi olarak bu seviyeye işaret etmişti. 

https://twitter.com/crypto_birb/status/1225784547444391939

Ancak ETH 200 doların üzerinde kalmayı başaramazsa, analist, bu yükseliş eğilimin geçersiz olacağını söylemişti.

ETH yakında vadede büyük bir geri çekilme yapabilir!

Twitter’de Bitcoin Jack olarak tanınan bir başka kripto para birimi analisti ise yakın zamanda ETH’de aşağı yönlü bir düzeltme bekliyor. Fakat fiyatı 167 dolara düşürecek hızlı bir şekilde geri çekilmeden önce, ETH’nin 237 dolara kadar çıkacağını söylüyor.

Ancak bu olası geri çekilmeden sonra tırmanışın yeniden devam edip etmeyeceği konusunda ise herhangi bir yorum yapmıyor.

https://twitter.com/BTC_JackSparrow/status/1225695922820009992?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1225695922820009992&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.newsbtc.com%2F2020%2F02%2F07%2Fethereum-is-about-to-rocket-past-300-as-bullish-confluence-grows%2F

Görünen o ki; Ethereum, kısa vadede önemli ölçüde daha fazla volatilite görecek, ancak bunun sonunda boğaların mı yoksa ayıların mı kazanacağı hala belirsizliğini koruyor.

Kaynak

koinmedya_brave
X