Anasayfa Bitcoin Bitcoin gelecek hafta sevgililer günü haftasında patlama yapabilir

Bitcoin gelecek hafta sevgililer günü haftasında patlama yapabilir

Bitcoin gelecek hafta sevgililer günü haftasında patlama yapabilir
0
koinmedya_googlenews

Bitcoin gelecek hafta Bitcoin vadeli işlemler piyasalarında yenilenecek sözleşmelerin etkisi ile yeni bir alım baskısı ile karşılaşabilir. Bitcoin için yüzde 2’lik bir prim artışı, fiyatların 10 bin dolar seviyesine çıkarmaya yetecektir.


Bitcoin gelecek hafta 5 basamaklı rakamlara merhaba diyebilir

Bitcoin haftanın ilk günlerinde 9,100 dolar seviyesine kadar gerilemişken gelen alım baskısı sayesinde yüzde 8’e yakın prim yaparak 9,800 dolar seviyesine kadar yükseldi. Bitcoin’in yapacağı yüzde 2’lik ek prim, fiyatları 10 bin doların üstüne taşımaya yetecektir. Bitcoin gelecek hafta yeni bir atak daha yaparak 5 basamaklı rakamlara ulaşabilir.

Lütfen Bkz: Bitcoin parabolik ralliye başlayabilir

koinmedya_bybit

Önümüzdeki haftayı yani sevgililer günü haftasını farklı kılan ise Deribit Vadeli İşlemler Borsasındaki Bitcoin Opsiyon işlemleri: 14 Şubat’ta sona erecek olan Bitcoin Opsiyonları.

Aşırı meyilli seyreden opsiyonların (pembe çizgi) yenilenmesi ile Bitcoin spot fiyatlarında prim artışı eş anlı gerçekleşebilir. Three Arrows Capital’ın uzmanlarında Su Zhu’nun konuyla alakalı paylaştığı grafiği aşağıda görüyoruz.

Bitcoin gelecek hafta Bitcoin gelecek hafta sevgililer günü haftasında patlama yapabilir

Fundstrat’dan Rob Sluymer ise gelecek hafta Bitcoin fiyatları için 10,000-12,000 dolar arasına işaret ediyor.

Lütfen Bkz: FED para arzını 2008’den beri iki kat arttırdı: Tek yol Bitcoin

Ancak Alex Krüger’in BitMex vadeli piyasalarına ait paylaştığı analiz, Bitcoin yatırımcılarının temkini elden bırakmamaları gerektiğini gösteriyor. BitMex vadeli sözleşmeleri ortalama her 8 saatte bir yüzde 0,12’lik prim artışı yaşıyor. Krüger, üst üste yaşanan prim artışlarının ardından tarihsel olarak Bitcoin fiyatlarında bir düzeltmenin yaşandığını vurguluyor. Krüger, yüzde 7’lik bir düzeltme için yatırımcıları uyarıyor.

Kaynak

Etiketler:
X