Anasayfa Kripto para Haber Borsa Haber Bu borsaları kullandıysanız dikkat! 2019’da havlu atan kripto borsaları

Bu borsaları kullandıysanız dikkat! 2019’da havlu atan kripto borsaları

Bu borsaları kullandıysanız dikkat! 2019’da havlu atan kripto borsaları
0
koinmedya_googlenews

2019’da havlu atan kripto borsaları hangileri? Elbette geçen yıl herkes için iyi bir yıl olamadı.


Gerçekten de 2019 bazı kripto paralar için harika bir yıl oldu. Ancak blockchain destekli bazı girişimler saha dışına atıldı. Yerini iyi koruyan ve daha da sağlamlaştıranlar arasında Coinbase, Kraken ver Binance gibi major borsalar var. Bunlar güçlerine güç katarken bazı küçük borsalar varlıklarını sürdüremediler.

Bakınız:Çin kripto madencilik sektörüne Corona virus darbesi

koinmedya_bybit

Acımasız bir rekabet çağında yaşıyoruz. Ve sonuç olarak bazı borsalar operasyonel masraflara ayak uyduramadılar. Bazıları da bir bireye aşırı derecede bağımlı olmaları nedeniyle zarar gördü. Peki 2019’da havlu atan kripto borsaları hangileri? Yazının devamında bunu öğreneceksiniz:

2019’da havlu atan kripto borsaları şunlar oldu

1-QuadrigaCX

Borsanın önemli kurucularından ve CEO’su olan Gerry Cotten, Aralık 2018’de Hindistan’a düzenlenen bir gezide hayatını kaybetti. Ölümü, borsada likidite krizine neden oldu. Çünkü Cotten müşteri hesaplarından 190 milyon dolar tutarındaki bir varlığı soğuk depoya transfer etmişti. Ve yalnızca kendisinin bu fonlara erişimi mevcuttu. Borsa, müşterilerine bu parayı geri ödeme sözü verdi. Ve sonuç olarak iflas etti.

NewsBTC’ye göre ciddi yönetim hataları da bu çöküşün nedenlerinden biriydi. E&Y raporuna göre borsa yönetiminde operasyonel maliyetler ve kullanıcı fonları arasında bir ayrım yoktu. Cotten kullanıcı fonlarını kendi ticari aktiviteleri için kullanmıştı. Ayrıca borsada birkaç sahte hesap oluşturarak borsadan gelir elde ediyormuş gibi gösterdi.

2-CoinExchange.io

CoinExchange.io, yeni kripto projeleri için, çok fazla çaba harcamadan tokenlerinin listelenmesinde iyi bir vasıtaydı. Borsa, ticaretini yapabileceğiniz çok sayıda kripto para seçeneği sunarken ve mükemmel bir kullanıcı ara yüzü sağlarken, ticaret volümü yetersiz görünüyordu.

Borsada listelenen kripto paralar ivme kazanmada başarısız oldular. Zaten borsa da 1 Aralık 2019’daa kepenklerini kapatmak zorunda kaldı.

3-Cobinhood

Cobinhood, kendi yerel tokeni DXN’i yayınlamaya başladıktan kısa süre sonra iflas başvurusunda bulundu. ICO vasıtasıyla 3 milyon dolar toplayan borsa, bir çıkış dolandırıcılığı gerçekleştirdi. İşten çıkarmalar iflas için delil olarak gösterilse de, kimse kazanan bir borsanın iflasını beklemiyordu.

4-DX.Exchange

DX.Exchange, 2019’da finansal sorunlar nedeniyle batan bir diğer borsa oldu. Açıldığı tarihin üzerinden 1 yıl geçmeden,  kendilerinin finansal kısıtlılıklar nedeniyle, bir borsayı yönetmek için gerekli güvenlik, teknoloji ve desteği sağlamalarının mümkün olmadığını söyledi.

Ne yazık ki hepsi bu kadarla kalmıyor. Sorun 2020’de de devam edebilir. Raporlara göre Güney Kore borsalarının %97’si, düşük ticaret volümleri nedeniyle iflas edebilir. 2020’de yeni borsalar da aynı kadere mi mahkum olacak?

Bakınız:Kripto boğa piyasasında hayat kurtaran 5 tüyo

2019’da havlu atan kripto borsaları bize ne söylüyor?

Bazı borsalar markette yerlerini sağlamlaştırırken, daha yeni olanlar ve kripto brokerleri büyük zararlar görüyor. Bu, planlama ve strateji eksikliği nedeniyle mi oluyor? Belki de öyle. Bir borsayı başarılı bir şekilde yönetmek için yüksek  ticaret volümüne ve güçlü bir yönetim ekibine sahip olmak gerekir.

Major borsaların büyük bir bölümü güçlü  performans gösterirken, markete giren yeni borsaların, potansiyel müşterilerin dikkatini çekmesi gerekir. Operasyonel maliyetlerin müşteri fonlarından ayrı tutulması hayati öneme sahiptir. Benzer şekilde, geleceği belli olmayan, düşük ticaret volümüne sahip kripto projelerini kabul etmek, kimsenin hayrına olmayacaktır.

Bize düşen ise müşteri olarak akıllı davranmak ve ihtiyaçlarımıza en uygun, likiditesi en iyi borsaları tercih etmek olacaktır.

Kaynak

Etiketler:
X