Anasayfa Kripto para Haber Bitcoin borsaları işlem hacimleri 2020’de artmaya devam ediyor

Bitcoin borsaları işlem hacimleri 2020’de artmaya devam ediyor

Bitcoin borsaları işlem hacimleri 2020’de artmaya devam ediyor
0
koinmedya_googlenews

Bitcoin borsaları işlem hacimleri Ocak ile canlanmaya başladı. Aralık 2019’da borsaların işlem hacimleri iyice düşmüştü. Geçtiğimiz ay ise yüzde 50 ile yüzde 120 arasında hacim artışları gördük.


Bitcoin borsaları işlem hacimleri fırladı

Yaklaşık bir yıllık kripto kışından sonra piyasa canlanmaya başladı. Kripto borsalarının çoğunun işlem hacimleri de geçen ay artmaya başladı. CryptoCompare’in verilerine göre, Liquid, Bitfinex, Bitstamp ve bitFlyer borsaları en az yüzde 50 hacim artışı kaydetmiş. Bu arada Kraken ve Coinbase’in hacimleri ise geçen ay sırasıyla yüzde 120 ve yüzde 80 artmış.

Geçtiğimiz Aralık ayı kripto para borsaları için iyi değildi. Hem ilk sıralarda hem de daha alt sıralarda yer alan borsaların işlem hacimleri durağandı. Ayrıca yıl sonu da yaklaşıyordu ve hiçbir canlanma belirtisi yoktu. Piyasa yakında yükselmeye başlar beklentisi de iyice düşüktü.

koinmedya_bybit

Bunlara rağmen son veriler farklı bir duruma işaret ediyor. Piyasa sadece gidişatı tersine çevirmekle kalmadı, aynı zamanda durdurulamaz bir hızla yükseliyor. Bu durum en iyi, kripto borsalarının büyümesi incelendiğinde görülüyor.

İlgili – Kripto para piyasası ne durumda? – Kripto paraların güncel görünümü

İlk defa The Block’ın araştırma direktörü Larry Cermak’ın dikkat çekilen bu duruma göre, her şey kripto kışının sonuna geldiğine işaret ediyor. Onun sağladığı verilere göre, Coinbase’in günlük ortalama hacmi Ocak’ta yüzde 81’den fazla artmış. Aslında bu Haziran 2019’dan bu yana gördüğü ilk aylık artış. Borsa Ocak ayında günlük ortalama 205 milyon dolarlık hacim kaydetti. Bu ayrıca son beş ayın en yüksek değeri.

Bitcoin borsaları işlem hacimleri Ocak ile canlanmaya başladı. Aralık 2019’da borsaların işlem hacimleri iyice düşmüştü. Geçtiğimiz ay ise yüzde 50 ile yüzde 120 arasında hacim artışları gördük.Birçok borsanın hacmi geçen ay arttı

Tabii Ocak’taki canlanmadan etkilenen sadece Coinbase değil. Traderler diğer borsalara da pump yaptırdı.

Kripto analiz şirketi CryptoCompare’in verilerine göre diğer borsalarda da önemli ölçüde hacim artışları görüldü.

Aralık ayında borsaların hacimleri durgunluk yaşamıştı. Ocak ayının başlaması ile birlikte ise Coinbase, Liquid, Kraken, BitFinex, Bitstamp ve bitFlyer, hepsinin hacimleri önemli ölçüde arttı. Ocak ayı hacim anlamında borsalara itici güç verdi.

İlgili – Ralliler ayı şubatta Bitcoin’i ne bekliyor?

Bitcoin borsaları işlem hacimleri Ocak ile canlanmaya başladı. Aralık 2019’da borsaların işlem hacimleri iyice düşmüştü. Geçtiğimiz ay ise yüzde 50 ile yüzde 120 arasında hacim artışları gördük.Liquid ve bitFlyer’in işlem hacimleri Aralık 2019 ile kıyaslandığında yüzde 50 arttı. Bitstamp ise yüzde 70 artış kaydetti. Bitfinex ve Coinbase hacimleri ise sırasıyla yüzde 90 ve yüzde 80 yükseldi.

Burada en büyük kazanan Kraken oldu. Geçtiğimiz ay yüzde 120 işlem hacmi artışı gören borsa, toplamda aylık işlem hacmi Aralık’taki 2.5 milyar dolardan Ocak’ta 5.5 milyar dolara fırladı.

Kaynak

Etiketler:
X