Anasayfa Altcoin İşte Ripple fiyatını ateşleyebilecek gelişme – Sadece 1 gün kaldı

İşte Ripple fiyatını ateşleyebilecek gelişme – Sadece 1 gün kaldı

İşte Ripple fiyatını ateşleyebilecek gelişme – Sadece 1 gün kaldı
0
koinmedya_googlenews

İşte Ripple fiyatını ateşleyebilecek gelişme. Sadece 1 gün kaldı. Dünyanın en gelişmiş Bitcoin türev borsası BitMEX, kaldıraçlı işlemlerin kapılarını yarın XRP’ye açıyor!


Ripple fiyatını ateşleyebilecek kritik gelişmeye sadece 1 gün kaldı

 

Kripto para piyasalarının en büyük kaldıraçlı işlem platformu BitMEX, Ripple’a kapılarını açıyor. BitMEX resmi Twitter hesabından 23 Ocak’ta yaptığı duyuruyu bugün de yineleyerek Türkiye saatiyle yarın 07:00’da XRP / USD kaldıraçlı takas sisteminin aktif hale geleceğini bildirdi.

koinmedya_brave

”BitMEX olarak XRP (XRP / USD) yeni kalıcı takas işleminin 5 Şubat 2020’de UTC saatiyle 04:00’da başlayacağını duyurmaktan gurur duyuyoruz.”

Kripto para piyasasının en büyük kaldıraçlı ticaret platformu olan BitMEX, kaldıraçlı Bitcoin işlemlerinde şimdiye kadar 2 trilyon dolarlık hacme ulaştı. Toplam kripto para piyasası hacminin 260 milyar dolar olduğu göz önünde bulundurulduğunda ulaşılan bu rakamın, toplam piyasa hacminin 7 katından bile büyük olduğu gözüküyor.

BitMEX kaldıraçlı işlemleri Ripple fiyatını uçurabilir!

Bitcoin piyasasında bu denli etkili olan bir borsanın, yarın itibariyle XRP kaldıraçlı işlemlere başlayacak olması Ripple topluluğunda oldukça büyük bir heyecana sebep oldu.

Kripto para analizcisi Sean Nance, BitMEX gelişmesinin Ripple fiyatını arttıracağını düşünüyor. Nance, XRP’nin mayıs ayına kadar 0,45 dolara kadar yükselebileceğini, akabinde ise %80 düşüş yaşayacağını resmeden bir paylaşımda bulundu.

”XRP hala düşük seviyelerde seyrediyor. Dürüst olarak konuşmak gerekirse, BitMEX listelenmesinin XRP fiyatında pump etkisi yapacağını düşünüyorum. Akabinde ise daha önceden paylaştığım bir grafikteki gibi bir düşüş yaşayabiliriz.”

Bir diğer kripto para analizcisi Mitoshi Kaku ise, BitMEX gelişmesini ayı sinyali olarak algılayanları eleştirerek, bu gelişmenin açık bir boğa sinyali olarak değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

https://twitter.com/CryptoSays/status/1224500530585767937?s=20

”İnsanların BitMEX listelenmesini bir ayı sinyali olarak algılamaları komik. Çünkü ben bunun açık bir boğa sinyali olduğu düşüncesindeyim.”

İlgili haber: Ripple coin nedir? – Kapsamlı XRP rehberi

Değerlendirme

Gün içinde Bitcoin’in %3’e yakın düşerek 9.100 dolara kadar geri çekilmesine rağmen, XRP fiyatının bundan etkilenmemesi ve 0,25 dolarlık desteğe sıkı sıkı tutunması, bizlere açık şekilde BitMEX listelenme haberinin XRP’ye güç verdiğini gösteriyor. Aksi taktirde son 2 yılda oldukça kırılgan bir yapıya bürünen Ripple’ın, BTC’de yaşanan böyle bir geri çekilme hareketine direnebilmesi söz konusu bile olamazdı.

Önümüzdeki günlerde Ripple’da yukarı yönlü fiyat hareketler görebiliriz. Özellikle genel piyasa trendinin kırmızıdan yeşile dönmesi, Ripple potansiyelinin çok daha belirgin hale gelmesini sağlayabilir.

ripple fiyatınıKripto para sektöründen son dakika haberler ve çarpıcı değerlendirmeler için bizleri takip etmeye devam edin. Sağlıcakla kalın.

 

Etiketler:
X