Anasayfa Bitcoin İşlem hacmi Bitcoin’den altcoinlere geçiyor – Peki bu neyin işareti?

İşlem hacmi Bitcoin’den altcoinlere geçiyor – Peki bu neyin işareti?

İşlem hacmi Bitcoin’den altcoinlere geçiyor – Peki bu neyin işareti?
0
koinmedya_googlenews

İşlem hacmi Bitcoin’den altcoinlere geçiyor. Binance borsasındaki BTC işlem hakimiyeti Ocak ayında düştü. Hem de lider kripto paranın önemli ölçüde değer kazandığı bir dönemde.


İşlem hacmi Bitcoin’den altcoinlere geçiyor

Bitcoin geçtiğimiz ay boyunca değer olarak önemli ölçüde büyüme kaydetti. Buna rağmen bir verisinde düşüş var. Binance’nin platformunda Ocak ayında lider kripto paranın “işlem hakimiyeti” yüzde 40’ın altına düştü.

Lider kripto para borsalarından biri olan Binance kısa süre önce Ocak ayının değerlendirmesini yapan bir rapor yayımladı. Bu yayına göre, Bitcoin yılın ilk ayında Binance platformunda yüzde 38.17 işlem hakimiyeti kaydetti. Bu ölçümde Aralık 2019’un verilerinden yüzde 2.31’lik bir düşüş var.

koinmedya_bybit

Peki, Bitcoin işlem hakimiyeti nedir? Binance bunu şöyle tanımlıyor: “Bitcoin işlem hakimiyeti, Bitcoin işlemlerinin hacme olan katkısı olarak görülebilir. Burada BTC bir temel para birimi olarak alınıyor ve belirli bir süre boyunca bir platformda (mesela Binance) toplam spot hacminin yüzde kaçının BTC üzerinden gerçekleştiğine bakılıyor.”

İlgili – Ralliler ayı şubatta Bitcoin’i ne bekliyor?

İşlem hacmi Bitcoin'den altcoinlere geçiyor. Binance borsasındaki BTC işlem hakimiyeti Ocak ayından düştü. Hem de lider kripto paranın önemli ölçüde değer kazandığı bir dönemde.Kaynak: Binance Araştırma | Binance.com üzerinden Bitcoin aylık işlem hakimiyeti

BTC işlem hakimiyeti Ağustos 2019’da zirve yaptmıştı. Söz konusu dönemde burada yüzde 45’e yükselen bir değer görünüyoruz. Ancak hemen ardından ise düşüş başlıyor. Aralık’ta ise işlem hakimiyeti yüzde 40.48 olarak kaydedilmişti. Yani işlem hacmi Bitcoin’den altcoinlere geçiyor diyebiliriz.

Buna ilave olarak, Bitcoin’in piyasa hakimiyeti de Aralık 2019’daki yaklaşık yüzde 68’den şu an yüzde 65.3’e kadar geriledi.

İşlem hacmi Bitcoin'den altcoinlere geçiyor. Binance borsasındaki BTC işlem hakimiyeti Ocak ayından düştü. Hem de lider kripto paranın önemli ölçüde değer kazandığı bir dönemde.Kaynak: CoinMarketCap | BTC Hakimiyeti

Ocak ayı Bitcoin için pozitif geçti. Özellikle de fiyat ve on-chain faaliyet bağlamında. Kripto para ayrıca yükseliş trendini de ay boyunca koruyabildi. 3 Ocak’ta 6,974 dolar ile dip yaparken, ardından da 9,000 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Küçük ayı anlarının yaşanmasına rağmen Bitcoin söz konusu seviyeyi kırmayı başardı ve şu an burada konsolide oluyor.

İlgili – Bedava Bitcoin / Free Bitcoin nasıl kazanılır?

Bitcoin bugün 9,347 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte yüzde 0.21’lik düşüş yaşadı. Kripto paranın toplam piyasa değeri ise 170 milyar doların üzerine çıktı. Buna ek olarak BTC son 24 saatte 30.19 milyar dolarlık işlem hacmi de kaydetti.

İşlem hacmi Bitcoin'den altcoinlere geçiyor. Binance borsasındaki BTC işlem hakimiyeti Ocak ayından düştü. Hem de lider kripto paranın önemli ölçüde değer kazandığı bir dönemde.Kaynak: CoinStats | Bitcoin [BTC]

Kaynak

Etiketler:
X