pawnhub_koinmedya
Anasayfa Bitcoin Bitcoin son 7 yılın en iyi Ocak ayı kapanışına çok yakın

Bitcoin son 7 yılın en iyi Ocak ayı kapanışına çok yakın

Bitcoin son 7 yılın en iyi Ocak ayı kapanışına çok yakın
0
koinmedya_googlenews

Bitcoin son 7 yılın en iyi Ocak ayı fiyat artışını kaydetti. Eğer böyle devam ederse yakında yeniden beş haneli değerleri görmesi işten bile değil.


Bitcoin son 7 yılın en iyi Ocak ayı kapanışına çok yakın

Piyasa değerine göre lider kripto para olan BTC şu an 9,350 dolardan işlem görüyor. 1 Ocak’ta yıllık bazda açılış yaptığı 7,160 dolar fiyatından tam yüzde 30’luk bir artış kaydetti.

Eğer bu fiyat 31 Ocak’a kadar korunursa, 2013 yılından bu yana ilk defa Ocak ayında bu kadar değer kazanmış olacak. Ocak 2013’te Bitcoin yüzde 54’lük bir ralli yaşamıştı.

koinmedya_brave

2015 ile 2019 dönemini kapsayan yıllarda ise ocak ayı her zaman kayıpların yaşandığı zaman dilimiydi. Kripto para bu kayıplar zincirini bu ay kırmaya çok yakın. Yüzde 30 yükselişi koruyabilirse en iyi performansın olduğu ikinci ocak ayı olacak.

İlgili – Bedava Bitcoin / Free Bitcoin nasıl kazanılır?

Bitcoin 2019’un son altı ayında düşüş trendi yaşadı. Ocak ayına ise güçlü bir yükseliş ile başladı ve ilk önce 8,000 dolar seviyesini kırdı. Bu kırılmada ABD ile Iran arasındaki gerilimin de etkisi oldu. Bu da aynı zamanda analistlerin “Bitcoin güvenli liman olarak güçleniyor” yorumlarına sebep oldu.

O zamandan bu yana ise bir boğa hareketi var. Sürekli bir yükseliş trendi ve zaman zaman da dip testleri olan geri çekilmeler yaşanıyor.

Eğer tarih tekrar ederse, Mayıs 2020’deki halving öncesi BTC fiyatının Haziran 2019’daki 13,880 dolarlık zirvesinin üzerine çıkacağı ihtimalini göz ardı edemeyiz.

Şimdilik ise teknik indikatörler 10,000 dolar seviyesinin üzerine çıkış ihtimallerine işaret ediyor. Ayrıca Bitcoin son 7 yılın en iyi Ocak ayı kapanışına çok yakın.

İlgili – Bitcoin ne kadar kârlı?

Haftalık grafik

Bitcoin son 7 yılın en iyi Ocak ayı fiyat artışını kaydetti. Eğer böyle devam ederse yakında yeniden beş haneli değerleri görmesi işten bile değil.

Düşen kanalın kırılması Ocak’ın ilk haftası 50 ve 100 haftalık hareketli ortalamaların (MA) boğa crossoverunu doğrulamıştı. Bununla da 10,350 dolardaki direncin (Ekim ayı zirvesi) testi için kapılar açıldı.

Bu boğa senaryosunu yükselen 5 ve 10 haftalık MA’lar da destekliyor.

Buna ilave olarak MACD histogram da sıfırın üzerine çıktı. Bununla da ayılardan boğalara geçiş yapan bir trendi doğruluyor. RSI da yükseliş eğiliminde ve 50 seviyesinin üzerinde boğa durumuna işaret ediyor.

Bitcoin son 7 yılın en iyi Ocak ayı kapanışına çok yakın. Genel durum ise boğa kalmaya devam ediyor. BTC fiyatı 8,000 doların üzerinde kalmaya devam ettikçe boğa görünümüne sahip olmaya devam edecek.

Kaynak

Etiketler:
X