Anasayfa Altcoin Coinbase ve Ripple yöneticilerinden işbirliği hamlesi

Coinbase ve Ripple yöneticilerinden işbirliği hamlesi

Coinbase ve Ripple yöneticilerinden işbirliği hamlesi
0
koinmedya_googlenews

Coinbase ve Ripple yöneticileri, kripto alanında akıllı düzenlemeler ve şeffaflık için çalışmalar yapıyor. Bu da hiç şüphesiz kripto paraların benimsenmesini artırarak blockchain teknolojisini ana akıma taşıyacak ana etkenler arasında görülebilir.


Coinbase ve Ripple yöneticilerinden işbirliği hamlesi

Pazar Bütünlüğü Çalışma Grubu (Market Integrity Working Group) eş başkanları, düzenleyicilerin kripto para birimi endüstrisini nasıl ilerletebileceklerini kavramasını istiyor. Coinbase üst düzey yöneticisi ve genel danışmanı Rachel Nelson, Ripple’ın küresel kurumsal pazar direktörü Breanne Madigan ile birlikte resmi bir açıklama yayımladı.

Açıklamada şöyle deniliyor: “Pazar bütünlüğünü geliştirmek ve tüketicilere hak ettikleri güveni sağlamak için Kongre’nin kripto piyasalarının düzenli ve güvenli işleyişini desteklemek için mevzuat çıkarması gerekebilir.”

koinmedya_bybit

Daha geniş çaplı düzenlemeler öneren Coinbase ve Ripple yöneticiler şöyle diyor: “Böyle bir mevzuat ile Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), yetkisini dijital emtia borsası piyasalarının düzenlenmesi ve gözetimini içerecek şekilde genişletebilir.”

İlgili – Kripto para coin fiyatları neye göre belirleniyor?

Düzenleyici bir çerçeveye olan ihtiyaç

Resmi olarak 23 Ocak 2020 tarihinde başlayan çalışma grubu, borsaların da sahip olduğu sorunlara dikkat çekiyor. Bu çalışma grubuna göre, buradaki başlıca sorun devlete özgü düzenlemeler.

Bu sorunlara dikkat çekilirken, “Tüketiciler ve kripto para borsaları, kuruluşu sonuçta piyasa bütünlüğünü artıracak ve tüketicilerin kripto para birimlerini benimsemesini sağlayacak açık bir düzenleyici çerçeveyi hak ediyor.” ifadelerine yer veriliyor.

Grubun eş başkanları ayrıca yeni borsaların büyük bir yük ile karşı karşıya olduğunu kaydediyor. Mevcut borsalar ise uyum gereklilikleriyle çabalamak zorunda kalıyor.

Ancak yapılacak bir düzenleyici çerçeve, hem pazarın bütünlüğünü geliştirecek, hem de tüketicileri kripto paraları benimsemeleri yönünde teşvik edecek.

İlgili – Ripple’dan açıklama geldi: “2020 büyük atılım yılı olacak”

Coinbase ve Ripple yetkililerinin bu ortak çalışması, kripto para sektörü için olumlu gelişmeler doğurabilir.

Coinbase, merkezi San Francisco, California’da bulunan bir kripto para borsası. Ripple ise dünyanın en büyük kripto para şirketlerinden biri ve özellikle de sınır ötesi para transferi işlemleri konusunda çalışmalar yapıyor. Artık bu alanda birçok bankanın kullandığı ürünlere sahip. Ripple ise bu ürünlerde kendi yerel kripto para birimi XRP coini kullanıyor.

Kaynak

Etiketler:
X