pawnhub_koinmedya
Anasayfa Altcoin Ripple halka arzda bulunacak: XRP fiyatları nasıl etkilenir?

Ripple halka arzda bulunacak: XRP fiyatları nasıl etkilenir?

Ripple halka arzda bulunacak: XRP fiyatları nasıl etkilenir?
0
koinmedya_googlenews

Ripple CEO’su Garlinghouse’a göre Ripple halka arzda bulunacak. Ripple’ın hisse senedi piyasalarındaki olası başarısı, XRP fiyatlarına da olumlu yansıyacaktır.


Ripple halka arzda bulunacak

Üçüncü büyük kripto para olan XRP’nin ardındaki şirket olan Ripple halka arzda bulunacak. XRP’nin Ripple’ın bu eylemine nasıl tepki göstereceği merak ediliyor. Ripple, ödemeler endüstrisinde blockchain teknolojisini kullanarak birçok banka ve finansal kuruluşa teknik destek veriyor. MoneyGram ve SBI Holding, Ripple’ın akla gelen iki büyük iş ortaklarından. Toplamda 200’e yakın banka ve finansal kuruluşun Ripple’ın blockchain tabanlı ürünlerini (xRapid ve xCurrent gibi) kullandığı ileri sürülüyor. Ripple’ın bu konudaki atılımlarını desteklemek için bu ay Ripple’ın ortakları 200 milyon dolarlık ek finansman artışında bulundu.

Lütfen Bkz: Ripple en başarılı finansman sağlayan blokchain şirketi oldu

koinmedya_brave

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, 2020 yılı ve sonrasında birçok kripto para şirketinin halka arzda bulunacağını ve Ripple’ında bu şirketlerden birisi olacağını belirtti. Hatırlanacağı üzere bizzat kripto para şirketi olmasa da dolaylı yoldan kripto para piyasaları ile ilişkili Canaan Bitcoin madencilik şirketi, 2019 yılının sonunda ABD’de hakla arzda bulundu. Canaan’ı kripto para piyasalarındaki diğer şirketlerin de takip etmesi kuvvetle muhtemel. Aşağıdaki grafikte Nasdaq’da işlem göre Canaan fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

ripple halka arzda Ripple halka arzda bulunacak: XRP fiyatları nasıl etkilenir?Lütfen Bkz: Canaan’dan sonra mining devi Bitmain de ABD piyasalarına açılıyor

Ripple’ın yukarıda bahsedilen başarılı açılımlarından dolayı olası halka arz sonrasında yatırımcılarının ilgisini çekeceği muhakkak. Ripple’ın regüle edilmiş piyasalarda halka arzı gerçekleşeceği için kurumsal yatırımcıların da ilgisini çekebilecektir. Ripple hisse senetlerindeki artışın XRP fiyatlarına olumlu yansıması beklenebilir.

Ancak şunu belirtmekte yarar ki hisse senedi piyasalarında işlem göre Ripple kâğıtları, kripto para piyasalarından işlem göre XRP’den daha düşük volatiliteye sahip olacaktır.

Kaynak

Etiketler:
X