Anasayfa Altcoin Ethereum Classic yer çekimine meydan okuyor: Yüzde 17 yükseliş

Ethereum Classic yer çekimine meydan okuyor: Yüzde 17 yükseliş

Ethereum Classic yer çekimine meydan okuyor: Yüzde 17 yükseliş
0
koinmedya_googlenews

Ethereum Classic yer çekimine meydan okuyor. ETC yüzde 17’lik bir yükseliş kaydetti. Ayrıca bir de DeFi’lerin artık ETC’de de boy gösterebileceği konuşuluyor.


Ethereum Classic yer çekimine meydan okuyor

Ethereum Classic, 1.18 milyar dolarlık piyasa değeri ile on birinci en büyük kripto para. ETC son 24 saatte yüzde 17 değer kazandı. 10.17 dolardan işlem gören kripto para gün içi zirvesini de 10.32 dolardan kaydetti. ETC/USD paritesi, ilk 20 coin arasında en iyi performans gösteren kriptolardan biri. 2.3 milyon dolarlık ortalama günlük işlem hacmini de gördü.

DeFi’ler ETC blockchainine geliyor

ETC Kooperatifi icra müdürü Bob Summerwill, yakın bir zamanda yaptığı açıklamada, Ethereum Classic’in merkezsiz finans (decentralized finance – DeFi) projeleri için Ethereum’dan daha iyi bir platform olduğunu iddia etmişti.

koinmedya_brave

Summerwill’e göre birincisi Ethereum Classic bir “hard money”. İkincisi ise projenin hedefi sürdürülebilirliği sağlamaktı, oysa Ethereum’un geleceği PoS’a geçişi göz önüne alındığında hala gri alanda görünüyor. Şöyle diyor: “Bu durumda ölçeklenebilirlik en az endişelenmeniz gereken sorun olur. Hele yıllarca sürmesi beklenen finansal bir araç yapıyorsanız.”

İlgili – Ethereum Classic DeFi projeleri için ETH’den daha iyi bir platform: İddia

ETC yöneticisi, ETC üzerinde zaten DeFi projeleri olduğunu da kaydediyor. Ancak bunların çoğu merkezsiz borsalar (DEX) ve spekülatif tokenler. Ancak yine de Summerwill 2020’de ETC blockchaini üzerinde daha fazla DeFi projesi kurulacağına inanıyor.

Summerwill şöyle düşünüyor: “ETC de zaten bir Etherum ve tamamen uyumlu. Bundan dolayı DeFi projeleri çok rahatlıkla hedef olarak ETC’yi seçebilirler. Yakında bu projeler ile görüşmeler yapacağım.”

ETC/USD teknik görünümü

Ethereum Classic yer çekimine meydan okuyor. ETC yüzde 17’lik bir yükseliş kaydetti. Ayrıca bir de DeFi’lerin artık ETC’de de boy gösterebileceği konuşuluyor.

Ethereum Classic yer çekimine meydan okuyarak yükseldi. Günlük grafikte ETC/USD kısa vadeli konsolidasyon kanalını kırdı. Bu kanalın 9.40 dolardaki üst sınırı şu an fiyat için ilk desteği oluşturuyor. Eğer bu seviyenin altına kırılma olursa, satışların boyutu psikolojik 9.00 dolar ve 8.70 dolara kadar uzanabilir. Burada ise 4 saatteki SMA50 ve Bollinger Bantları orta çizgisi takviye yapabilir.

Pivot destek ise 8.00 dolarda bekliyor ve burada bir yığın başka önemli teknik indikatör ve seviye var. Bunlar arasında 4 saat SMA 100, 4 saat Bollinger Bantları alt çizgisi ve yukarıda bahsedilen konsolidasyon kanalının alt sınırı var.

Yukarıda ise gün içi zirve olan 10.32 doların üzerine sürdürülebilir bir yükseliş Bollinger Bantları üst çizgisine doğru yolu açar. Bu da 10.80 dolar seviyesinden görünüyor. En önemli direnç ise 12.00 dolarda. Ocak’ın başlarındaki toparlanma sırasında bu seviye ETC yükselişinin önünü kesmişti.

Kaynak

Etiketler:
X