Anasayfa Bitcoin Bitcoin 2020’de patlama yapacak

Bitcoin 2020’de patlama yapacak

Bitcoin 2020’de patlama yapacak
0
koinmedya_googlenews

Bitcoin 2020’de patlama yapabilir. BTC’de bu yıl kitlesel benimsenmenin fitilini ateşleyebilecek birden fazla faktör var. Bireysel ve kurumsal yatırımcılar daha önce konuşulan faktörlerdi. Şimdi de yeni bir trend var. Merkez bankaları da dijital parayla aşırı ilgilenmeye başladı. Bu da kripto para sektöründe yeni bir kitlesel benimsenme dalgasını tetikleyebilir.


Bitcoin 2020’de patlama yapacak

Birçok analist, 2020’nin Bitcoin’ın genel olarak ana akımda benimsenmesini tetikleyebileceğini düşünüyor. Yine birçokları bireyler yatırımcılar ya da uluslararası şirketlerin bu kitlesel benimsenmeyi başlatabileceğine işaret ediyor. Ancak öyle görünüyor ki merkez bankaları da bu finans ve teknoloji inovasyonunda ön sıralarda olabilir.

Bitcoin 2020'de patlama yapabilir. BTC’de bu yıl kitlesel benimsenmenin fitilini ateşleyebilecek birden fazla faktör var.

koinmedya_brave

Bitcoin 2020’de patlama yapabilir – BTC fiyatı grafiği

Birkaç ay önce Çin’in kendi ulusal kripto parasını çıkarma hazırlığında olduğu ve bunun da bu yıl gerçekleşebileceği haber verilmişti. Tabii Çin merkez bankası resmi olarak bu haberi doğrulamadı. Ancak buna rağmen analistler Çin’in dijital yuan çıkararak ABD Doları’nın global hakimiyetine meydan okumak istediğini düşünüyor.

Londra Ekonomi Okulu’nda blockchain araştırmalarının başkanı olan Garrick Hileman, “Sonuçta, dijital yuanın Çin’in küresel bir finansal süper güç haline gelme ve dünyanın bir numaralı rezerv para birimi olan ABD doları ile rekabet etme çabalarında önemli bir stratejik rol oynamasını bekliyorum.” diye yorumda bulundu.

İlgili – Bitcoin Cash BCH nedir? – 2020, 2025 fiyat tahmini

Medya ayrıca İngiltere, AB, İsveç ve İsviçre merkez bankalarının, merkez bankası dijital parası kullanma ihtimallerini tartıştığını bildiriyor. Bu listeye katılan bir ülke de Japonya.

Japonya’da hükümet koalisyonda yer alan 70 meclis üyesi bir araya gelerek bir öneri hazırlıyor. Buna göre Japonya’nın kendi dijital parasını çıkarmasını istiyorlar.

Parlamentoda dışişleri bakan yardımcısı olarak görev yapan Norihiro Nakayama, “İlk adım, bir dijital yen yayınlama fikrine bakmak olacak. Çin dijital yuan çıkarmaya doğru ilerliyor. Bu nedenle bu tür girişimlere karşı önlemler öneriyoruz.” ifadelerini kullandı.

İlgili – Bitcoin nedir – Neden Bitcoin almalıyım?

Buradaki fikir şöyle: Hükümet ve özel sektör bir araya gelerek ulusal bir dijital para geliştirmeye yönelik çalışmalar yapmalı. Geçen hafta Japonya Başbakanı hükümetin “Bank of Japan” ile birlikte çalışarak dijital para birimleri konusunu araştıracağını açıklamıştı.

Analistler de Çin ve Japonya örneklerinde görüldüğü gibi, merkez bankaları ve onların getirdiği rekabetin yeni bir kripto para benimsenmesi dalgası başlatabileceğine dikkat çekiyor. Ayrıca milyarlarca kişiye erişim imkanı olan Facebook’un Libra projesi de bu finans ve teknoloji devrimini yeni bir seviyeye taşıyabilir.

Kaynak

Etiketler:
X