Anasayfa Altcoin 5 farklı açıdan 2020 Bitcoin piyasa beklentileri!

5 farklı açıdan 2020 Bitcoin piyasa beklentileri!

5 farklı açıdan 2020 Bitcoin piyasa beklentileri!
0
koinmedya_googlenews

2020 bitcoin piyasa beklentileri, her yeni yılın başında olduğu gibi tüm kripto camiasının merak ettiği bir konu. Bu konuda öne çıkan 5 farklı beklentiyi sizler için hazırladık.


2020 bitcoin piyasa beklentileri-5 Farklı Görüş

Her yeni yıl yeni umutlar demek. 2020 yılı da Bitcoin için umutlarla dolu başladı. 2017 yılında ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesini yeniden yakalamak için çabalayan Bitcoin, bu çabasının sonucunda son iki yıldır hüsrandan başka bir sonuç görmedi. Peki bu yeni yıl da mı acaba aynı talihsiz serüvenlere sahne olacak? Analistlere göre 2020 yılı çok daha fazla olumlu gelişmeler yaşatacak bize. Bakalım bu analistlerin 2020 bitcoin piyasa beklentileri nedir? Hangi fiyatlara ulaşılacak? Ne gibi gelişmeler bizi bekliyor?

5. Bitcoin  $20,000 seviyesine çıkacak

Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek fiyatı Aralık 2017’de ulaştığı 20,000 dolar seviyesiydi. Dünya çapında insanlaar Bitcoin almaya koşunca bir anda rekor kırmış oldu Bitcoin. Ancak insanların bu bitcoin hücumu hayal kırıklığına dönüştü çünkü bir daha aynı seviyeyi göremedi. Şimdi ise Bitpay Ticaret Müdürü Sonny Singh, Bitcoin’in 2020 yılında 20,000 dolara veya daha da üst seviyelere çıkacağını söylüyor. Singh 2019 da 15,000 dolar olacak diyen bir analist ve oldukça doğru bir tahminde bulunmuştu o zaman. Acaba bu yıl Bitcoin’i 20,000 dolar olarak görebilecek miyiz? 2020 bitcoin piyasa beklentileri ne kadar çıkacak?

koinmedya_bybit

Bknz: Bitcoin 2020 yılında 20K olabilir!

4. Bitcoin 2020’de 1 trilyon piyasa değerine ulaşacak

Mevcut dolaşımdaki arzına bakarsak Bitcoin’in 1 trilyon dolarlık bir piyasa değerine ulaşması için fiyatının 50,000 dolar olması gerekiyor. Şu an için çok uzak bir değer gibi gelse de, pek çok analiste göre Bitcoin piyasa değeri 2020 yılnda 1 trilyon dolara ulaşacak.

eToro’ya göre, ” 1 trilyon dolar piyasa değerine ulaşmak için, şu  anki arzında (yaklaşık 18 milyon)  bir Bitcoin’in 58,000 dolardan satılması gerekecek. BTC fiyatının bu yıl düzenli olarak arttığını düşünürsek, bir boğa piyasasına girdiğimizde bir kaç yıl içinde belirtilen seviyeye ulaşmayacağını kim söyleyebilir? İhtimal yok diyebilir miyiz?  Kripto pazarına ne kadar çok bitcoin girerse, 1 trilyona ulaşmak için o kadar az coin değeri olacak. Bir kere 21 milyon azami Bitcoin arzına ulaştıktan sonra, piyasa değerinin 1 trilyon olabilmesi için bir BTC nin 47,000 dolardan satılması gerekecek.”

Bitcoin’in piyasa değerinin 2020 yılında 1 trilyon dolara ulaşacağını iddia edenler arasında Chris Burniske, Willy Woo, Karim Heiden ve Bobby Lee var. Aşağıdaki twitte Chris Burniske şöyle yazıyor” İlk 10 kripto paralara bakınca, yıl sonunda Bitcoin’in (mavi renkle gösteriliyor) bir sonraki boğa piyasasında, sadece kendisine ait 1 trilyonluk bir değer alacağını düşünüyorum”

3. Satbilcoinler ve gizlilik odaklı coinler hakimiyeti ele geçirecek 

2019 yılı stabilcoinler ve gizlilik odaklı tokenler için büyük bir çıkışa şahit oldu. Bu o kadar çok tutuldu ki, Litecoin bile, Uzatma bloğu (Extension Block)  ve  Mimble Wimble protokolü ile gizlilik odaklı işlemleri kendi ağında başlatma girişiminde bulundu.  Büyük olasılıkla, gizlilik odaklı coinlerin benimsenmesinde artış göreceğiz çünkü gittikçe daha fazla kullanıcı işlemlerinde gizliliği tercih ediyor. Stabil coinler de fiyat kurumlarından oldukça fazla ilgi gördü ve bu da benimsenmelerini arttırdı. Bu stabil coinlerin en bariz örneği Fnality ve J.P Morgan stabil coinleri.

2. Çin Merkez Bankası Dijital Para çıkaracak

Ekim 2019 yılına kadar, Çin kripto para ve blockchain telnolojisine  karşı duruyordu. Bu alandaki Çin’in aldığı sert tedbirlerin aslında nedeni kendi vatandaşlarıydı. Bir hükümet politikası değildi. Çin devlet başkanı Xi Jinping Ekim 2019’da yaptığı açıklama ile blockhchain teknolojisini desteklediklerini söyledi ve bu söylem, blockchain sektöründe  devasa yatırımlara ve araştırmalara yol açtı.

Çin’in Dijital Parasının / Elektronik Ödeme sisteminin 2020 yılının içinde başlama olasılığı çok yüksek. Belki çok yüksek bir kapasitede olmayacak ama başlayacak. Çin blockchain ve kriptopara teknolojisini keşfetti ve şimdi bu alanda  en önde olmanın peşinde. Aşağıdaki videoda Çin ile ilgili bu blockchain alanını içeren haberler var. Çin şimdiden blockchain teknolojisini eğitimde, finans alanında, devlet işlerinde ve fakirlik ile savaşmakta kullanıyor. Başkan da bu konudaki araştırma geliştirme çalışmalarının hızlandırılmasını istiyor.

Bknz: Ekonomist: Mayıs 2020’den sonra Bitcoin paranın en büyük rakibi olacak

1. Ethereum DeFi den ve Ethereum 2.0’dan fazlasıyla yararlanacak. 

2020 bitcoin piyasa öngörüleri içinde en önemlisi ve 1 numarası Ethereum ile ilgili. Yazımızı yazdığımız sırada Ethereum 144,24 dolardan işlem görüyor. Ancak 2020 yılı ETH için inanılmaz başarılar getirebilir. Çünkü şu anda 3 milyoon ETH DeFi ağında kilitli durumda ve sektörün içinden pek çokları bu yılın aynı zamanda DeFi yılı olacağını söylüyorlar. DeFi merkeziyetsiz finans tanımının kısaltılmış ifadesi.  Dahası İstanbul ve Muir Glacier güncellemelerinin 30 gün içinde  uygulanması Ethereum 2,0 için geniş çaplı pozitif bir yaklaşıma neden oldu. 2020 sonu 2021 başları gibi bir tarihte de PoS ağına geçiş yapacak ETH. 2020 yılı ETH yılı olacak desek herhalde yanlış olmaz.  ZeroHedge, Olaf Carlson WEe&Ryan Adams gibi uzmanlar ETH için 1000 dolar gibi bir rakamı zikrediyorlar, hem de 2020 yılı bitmeden.

Aşağıdaki videoda Vitalik Buterin ile yapılan bir görüşme yer alıyor. Vitalik Buterin Bitcoin ile ilk kez 2011 yılında tanıştığını ve kendisine makale yazması için 5 bitcoin teklif edildiğinden bahsediyor. Oz lise öğrencisi olan Vitalik Bitcoinin de 0,8 dolar olduğunu söylüyor. 20 Bitcoinkazanmış olan Vitalik bundan sonra yeni bir finansal sistemi oluşturan bu yeni teknoloji için kolları sıvıyor. Vitalik kripto paraların ve yeni DeFi sisteminin kabul göreceğinden oldukça emin ve dünyayı değiştireceğine inanıyor.

Bknz:2020’nin en iyi yatırımı Ethereum olabilir

 

2020 nasıl bitebilir?

Yazımızda size 5 farklı açıdan 2020 tahmini sunduk. Taminlerden de anlaşılacağı gibi 2020 oldukça ilginç bir yıl olacağa benziyor. Halving büyük ihtimal çok kuvvetli bir ralliye neden olacak. Bu ralli genel olarak kripto sektörünü de olumlu etkileyecek. 2020 nasıl sona erer bilemiyoruz ama çok ilginç olacağı kesin. 2020 bitcoin piyasa beklentileri farklı açılardan anlatıldı. Umarız yol gösterici olur.

Kaynak

X