pawnhub_koinmedya
Anasayfa Altcoin Japonya yönetiminde dijital yen için yasa hazırlığı

Japonya yönetiminde dijital yen için yasa hazırlığı

Japonya yönetiminde dijital yen için yasa hazırlığı
0
koinmedya_googlenews

Japonya iktidar partisi dijital yen için yasa hazırlıyor. Çin merkez bankasının dijital para çalışması, Japonya’nın da benzer adımı atmasına yol açtı.


Dijital yen geliyor

Dijital Yuan’dan sonra Dijital Yen için Japonya yönetimi harekete geçiyor. Reuters’a dayandırılan habere göre Japonya’da iktidarda bulunan Liberal Parti’den 70 kadar millet vekilinin imzası ile hazırlanan yasa tasarısında, Japonya Merkez Bankasının dijital para birimi için çalışmalara başlaması hedefleniyor.

Lütfen Bkz: Bunu da yaptılar: Tesla bilgisayarında Bitcoin kazdılar

koinmedya_brave

Japonya yönetiminin dijital yen yasa tasarısında Facebook’un Libra’sı ve Çin merkez bankasının dijital para birimi çalışmaları etkili oldu. Küresel kullanım alanı olacak stabil coin’lerin Japonya finans piyasalarına olumsuz etkisinin olabileceği düşünülüyor. Bu nedenle Liberal Parti milletvekilleri olası küresel risklerden dolayı dijital yen çalışmalarını hızlandırdıkları ileri sürülüyor.

Japonya dış ilişkilerden sorumlu bakan yardımcısı Norihiro Nakayama konuyla alakalı şu açıklamalarda bulundu:

“Çin dijital yuan için ciddi uğraş veriyor. Bizim de benzer yönde çalışmalara başlamamız gerekiyor.”

Japonya merkez bankası dijital parası için hazırlanan yasa tasarısı, Japonya eski ekonomi bakanı Akira Amari tarafından yönetilen bir ekip tarafından hazırlanıyor.

Amari, yine de bankanotların piyasadan tamamen silineceğini düşünmüyor. Gelecekte dijital para ve nakit paranın ortak kullanılacağı bir ekonominin olacağını ileri sürüyor.

Lütfen Bkz: Craig Wright Satoshi Nakamoto olduğunu ispatlarsa BSV gerçek Bitcoin mi olur?

Japonya çalışmalarını Uluslararası Denkleştirmeler bankası ile eş güdümlü biçimde yürütüyor. Japonya Başbakanı Shinzo Abe, Reuters’a Japonya’nın dijital para birimi için çalışmalara başlayacağını söyledi. Japonya istikrarlı koin çalışmaların özel sektöre bırakmak yerine bizzat kendisi sürdürmeye karar verdi.

Kaynak

X