Anasayfa Bitcoin Altcoinler Bitcoin için var

Altcoinler Bitcoin için var

Altcoinler Bitcoin için var
0
koinmedya_googlenews

Altcoinler Bitcoin için var. Altcoin ticareti yapan yatırımcılar eninde sonunda ellerindeki altcoinleri satarak Bitcoin’e dönüş yapıyor. Uzun vadeli yatırım yapılan tek kripto para Bitcoin.


Altcoinler Bitcoin için var

Birçok altcoin Bitcoin’in yerini alma iddiası ile piyasaya girdi. Ancak hiçbiri Bitcoin’in yerini tutmadı. Bitcoin, kripto para piyasalarında ilk olmanın avantajını yaşıyor.

Son iki hafta boyunca Bitcoin Cash, Bitcoin SV ve Ethereum Classic başta olmak üzere birçok altcoindeki canlanma sayesinde altcoinler değer kazanırken Bitcoin’in toplam piyasa içerisindeki payı yüzde 69’dan yüzde 65’lere kadar geriledi. Ancak son 2 günde ibre tersine dönmeye başladı ve Bitcoin hakimiyet oranı tekrardan yüzde 66’nın üstüne çıktı. Bazı fenomenler için kripto para piyasalarında yatırıma değer tek kripto para Bitcoin. Altcoinler Bitcoin için var.

koinmedya_bybit

Lütfen Bkz: Chainlink nedir? Link coin yatırım için uygun mu?

Not Quantumblockz Altcoinler ve Bitcoin arasındaki ilişkiyi şu şekilde açıklıyor:

“Altcoinler yatırım için değil, ticaret için. Kripto para yatırımcıları altcoinlerin alım satım yaparak altcoinden çıkıp daha fazla Bitcoin satın alıyorlar. Uzun vadeli yatırım yapılan tek kripto para Bitcoin. Bitcoin bir yatırım aracı.”

Kısaca Not Quantumblockz’a göre Altcoinler ticaret için Bitcoin ise yatırım için.

Lütfen Bkz: WazirX (WZR) Coin ilk arzını Binance borsası üzerinden gerçekleştirecek

Bitcoin yazının kaleme alındığı saatte 8,483 dolardan işlem görüyor. Toplam kripto para piyasası 233 milyar dolar. Bu piyasasının yüzde 66,1’i yani 154,2 milyar doları Bitcoin’e ait.

Kaynak

X