Anasayfa Ethereum Ethereum Dapps kullanıcı sayısında rekor kırıyor

Ethereum Dapps kullanıcı sayısında rekor kırıyor

Ethereum Dapps kullanıcı sayısında rekor kırıyor
0
koinmedya_googlenews

Ethereum Dapps kullanıcı sayısı 2019 yılında rekor kırdı ve 1,2 milyonun üzerinde yeni kullanıcı Ethereum ekosistemine katıldı.


Ethereum Dapps kullanıcı sayısında rekor artış

2019 yılında Ethereum fiyatları beklenilen performansı göstermese de Dapps (blockchain tabanlı uygulamalar) endüstrisinde olağan üstü gelişim kaydetti. Ethereum Dapps kullanıcı sayısı 1,2 milyon artış gösterdi.

Lütfen Bkz: Ethereum kurucusundan blockchain savaşları ve blockchain 3.0 üzerine açıklamalar

koinmedya_bybit

2019 yılına 140 dolarla giren Ethereum, 27 Haziran 2019’da 350 doları test etti. Ancak 2019’un ikinci yarısında Ethereum beklenilen performansı sergileyemedi ve 2019’u 140 doların altında kapattı. Aşağıdaki grafikte 2019 yılı sonrasında Ethereum fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Ethereum dapps kullanıcı Ethereum Dapps kullanıcı sayısında rekor kırıyorFiyatlarındaki bu performansın aksine Ethereum Dapps’leri ciddi talep görüyor. Ethereum blockchain’i ile uyumlu eğlence ve şans oyunları Ethereum talebini ve kullanımını arttırıyor. Bu uygulamaların yanında merkeziyetsiz finansal uygulamalar da (DEFI) Ethereum geleceği açısından umut vaat ediyor.

Dapps 2019 raporuna göre Ethereum Dapps kullancı sayısı 2019 yılında 1,2 milyon artış göstererek 1,4 milyona ulaştı. Özellikle Ethereum şans oyunları kullanımında ciddi artışlar yaşanıyor. Bu uygulamalar Ethereum cirosunu da arttırıyor.

Şans oyunları kullanıcı sayısı yüzde 372 oranında atış gösterdi. Ethereum destekli şans oyunları işlem hacminde ise yüzde 218’lik artış var.

Lütfen Bkz: Fidelity 2020 yılında müşterilerine Ethereum destekli finansal ürünler sunacak

Aşağıdaki tabloda ise Ethereum Dapps kullanımında 2018 ve 2019 yılı mukayesesini görüyoruz. 2018’e göre Ethereum, birçok alanda daha çok kullanılmaya başlandı.

Ethereum dapps kullanıcı Ethereum Dapps kullanıcı sayısında rekor kırıyorKaynak

Etiketler:
X