pawnhub_koinmedya
Anasayfa Altcoin Amazon hediye kartları XRP ile alıma açıldı

Amazon hediye kartları XRP ile alıma açıldı

Amazon hediye kartları XRP ile alıma açıldı
0
koinmedya_googlenews

Amazon hediye kartları XRP ödenerek alınabilir. Bu hizmeti ise kripto para ödemeleri servisi BitPay sağlıyor.  


Amazon hediye kartları XRP ile alıma açıldı

Bitcoin ödeme servisi BitPay, işletmelerin BTC ödemeleri alması ve işlemesine imkan sağlıyor. Şimdi de desteklediği kripto para listesine XRP’yi ekledi.

BitPay’in bu desteği XRP için yeni bir likidite akışı kapısı da açmış oldu. Kripto para ödeme servisi Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash gibi sektörün devlerini destekliyordu. Şimdi bunlar arasına bir de XRP eklendi. Bu servis üzerinden lider kripto paralar bir dizi perakende noktasında ödeme aracı olarak kullanılabiliyor.

koinmedya_brave

BitPay, arasında Amazon, Microsoft, NewEgg ve Burger King’in de olduğu çok sayıda kuruluş ile işbirliği yapıyor. Şimdi bu perakende alışveriş noktasında artık XRP ödemesi ile alışveriş yapılabilecek. Tabii BitPay’in hediye kart hizmeti üzerinden.

İlgili – Analistler XRP’nin 30 cente yükselmesini bekliyor

Doğal olarak bu haber XRP taraftarları arasında büyük bir sevinçle karşılandı.

Bir Twitter kullanıcısı bu haberi şöyle duyurdu: “XRP, BitPay’e eklendi. Gelecek haftadan (bu hafta) itibaren XRP ile hediye kartları alınabilecek. Hatta Amazon için bile.”

Amazon hediye kartları XRP ile BitPay üzerinden alınabiliyor. BitPay Ürün Direktörü Sean Rolland ise XRP’nin eklenmesinin avantajlarından bahsederek, kripto paranın işlem hızı ve ölçeklenebilirliğine övgüler yağdırdı.

Sean Rolland şöyle konuştu: “BitPay müşterileri blockchain ödeme teknolojisinin getirdiği avantajlardan yararlanıyorlar. XRP ile ise hızlı, maliyetten tasarruf sağlayan ve ölçeklenebilir ödemeler sunulabiliyor. XRP’nin eklenmesi ile BitPay ödemeler alanında blockchain seçeneklerine daha birini katmış oluyor.”

İlgili – Ingenico ve Pundi X işbirliği kripto ödemeleri dünya geneline yapıyor

BitPay XRP desteğinden sadece bir ay önce başlıca stabil coinler olan PAX, USDC ve GUSD’u da kadrosuna eklemişti. BitPay CEO’su Stephen Pair’e göre bu varlıklar “pahalı, karmaşık sınır ötesi banka havalelerini” rahat ve daha ucuz bir şekilde yapmaya yardımcı olacak.

Amazon hediye kartları XRP ödenerek alınabilir. Bu hizmeti ise kripto para ödemeleri servisi BitPay sağlıyor.

Amazon hediye kartları XRP ile artık alınabiliyor. Bu gelişme uzun vadede Ripple coinin kullanım alanını genişletme potansiyeline sahip. Sonuçta ise bu durum XRP’nin fiyatına da pozitif etki yapabilecek.

Kaynak

Etiketler:
X