Anasayfa Bitcoin Bitcoin Haber Bitcoin ve altcoinler büyük bir döngünün eşiğinde

Bitcoin ve altcoinler büyük bir döngünün eşiğinde

Bitcoin ve altcoinler büyük bir döngünün eşiğinde
0
koinmedya_googlenews

Bitcoin ve altcoinler büyük bir döngünün eşiğinde. Ünlü kripto para analizcisi Nicholas Merten’e göre Bitcoin ve altcoin sezonu yeni başlıyor!


Bitcoin ve altcoinler büyük bir ralliye mi başlayacak?

 

329 bin takipçiyle Youtube’nin en büyük kripto para kanalı olan Datadash’de yeni bir bölüm yayımlandı. Datadash’in kurucusu ve yorumcusu Nicholas Merten, yeni bölümde Bitcoin ve altcoin sezonunun yeni başladığını dile getirerek, takipçilerine kemerler bağlayın mesajı verdi.

koinmedya_brave

”Buradaki fikrim, Bitcoin ve diğer kripto paraların henüz en büyük döngülerine başlamadığı yönünde. Bir varlık sınıfı gerçek patlamasını ancak kurumsal alıcılarla ulaştığı zaman gerçekleştirir. Kripto paralar ise Bakkt ve CME gibi vadeli işlem platformları sayesinde kurumsal yatırımcılarla yeni yeni tanışıyor. Bu nedenle asıl patlama henüz gerçekleşmedi.

Bitcoin’e baktığımda birçok yanlış anlama olduğunu görüyorum. Birçok insan Bitcoin’in fiyatına bakıyor ve daha fazla yükselmeyeceğini düşünüyor. Bu çok büyük bir yanlış anlama, bir ürünün fiyatı yükseliyorsa iyi, demek ki yatırımınız değerleniyor demektir. Ama asıl olan piyasanın değerlenmesidir ve emtianın dünya için kıymetli bir duruma gelmesidir. Ki Satoshi’nin BTC’yi oluşturmasındaki amaçta insanlığa kıymetli bir varlık armağan etmek istemesiydi.”

Dot com balonu – Bitcoin karşılaştırması

bitcoin ve altcoinler

Nicholas Merten, Dot com balonu ve Bitcoin arasında yapılacak bir karşılaştırmanın BTC fiyatının uzun vadede nerelere kadar çıkabileceği konusunda bizlere ışık tutacağını düşünüyor.

”Dot com balonunun zirve yaptığı dönemde, teknoloji şirketleri NASDAQ’ta yaklaşık 17 ila 18 trilyon dolarlık bir piyasa elde etmişlerdi. Ve bu elde edilen piyasa değeri tamamen hayali teknolojik aletlerin gelecekte hayatımıza gireceği söylentileri ile oluşturulmuştu. Bu örneği kripto para piyasalarının da balon olduğu ve patlayacağını ima etmek için vermiyorum. Çünkü kripto paralar hem hayali değil, hem de günlük hayatta kullanılmaya başlayan varlıklar. Bunu sadece piyasanın nereye kadar çıkabileceğini vurgulamak iç dile getiriyorum.

Dot com gibi tamamen hayali bir piyasanın 17-18 trilyon dolara ulaştığı bir yerde, Bitcoin piyasasının henüz 160 milyar dolarda olduğunu görüyoruz. Bu da bize BTC’nin önünde daha gidilecek çok fazla yol olduğunu gösteriyor.

Bitcoin’in bir sonraki boğada 100x yaparak 17-18 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşacağını iddia etmiyorum. Ama en azında piyasanın 2 trilyon dolar seviyelerine çıkarak BTC’nin 100.000 dolar bandına çıkacağını düşündüğümü söyleyebilirim.

bitcoin ve altcoinler

Bitcoin’in 10+ yıllık geçmişine baktığımızda, zamanının % 92,7’sinin karlı bir işlem bandında geçirmesine rağmen, birçok trader’ın 2017 boğa koşusunun en zirveden BTC satın aldıkları için ağır kayıplar yaşadıklarını biliyoruz. Bitcoin hakkında istekli olup, sabırla beklerseniz, zamanın sizi karlı bir bölgeye götüreceğini görebilirsiniz. Gelecekteki kârların garantisi yoktur, ancak dünyada neyin garantisi var ki? Tarihe bahse girmeyi ve bu tür parabolik artışları görmeyi seviyorum. Bunu yapan çok fazla varlık sınıfı yok. Matematik, Bitcoin’in bunu yapabilmesini sağlıyor. Ve BTC yeni ortaya çıkan bir varlık, bu yüzden büyümek için oldukça geniş bir alanımız var. Bitcoin ve altcoinler büyük bir eşikte diyebilirim”

İlgili haber: Çin pumpından bu yana Bitcoin korku indikatörü ilk kez pozitif seviyede

 

Etiketler:
X